Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kis Insanlari

Kis Insanlari

Kis Insanlari

Sanatçı: Saygun Arpalı
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 888750623720


46 yıllık sanat yaşamında Türkiye'nin ve dünyanın en önemli müzisyenleriyle birlikte çalışan Saygun Arpalı'nın "Kış İnsanları" isimli üçüncü solo albümü çıktı. "Merhaba" (2010) ve "Sahne Işıkları" (2012) albümlerinden sonra 2014 yılındaki bu yeni albümü ile Arpalı, soft rock, pop jazz, latin jazz, country ve new age gibi müzik stillerini yaşadığı toprakların melodik zenginliği ile harmanlıyor. Bestesi, kompozisyonu ve düzenlemeleri kendisine ait 10 parçadan oluşan "Kış İnsanları" albümü, sanatçının müzikal birikimini yansıtmasıyla dikkatleri çekiyor.

"Zorluklara göğu?s geren, çalışkan, u?retken ve emeğini esirgemeyenler, benim için doğanın zorlu şartlarında yaşayan birer kış insanı gibidir. "Kış İnsanları" albümümde enstrümantal parçalara ağırlık verdim. Şenova Ülker, Kenan Aydın, Turhan Yükseler, Erdem Sökmen, Anıl Şallıel, Sinan Cem Eroğlu, Berç Yenal, Mustafa Süder gibi çok kıymetli müzisyen dostlarım albümüme yorumlarıyla çok büyük katkıda bulundular. Bunlara bir de Stüdyo 18'in sahibi Levent Büyük'ün ses mühendisliği harikası da eklenince, çalışmamdan büyük bir onur ve haz duydum. "

Bu zamana kadar Türkiye'nin önde gelen sanatçılarıyla çalışmasının müzikal anlamda kendini zenginleştirdiğini ifade eden Saygun Arpalı, 46 yıllık müzik yaşamında üç solo albüm çıkartmasının anlamını ise şu sözlerle ifade ediyor:

"Aslında hep sahnedeydim bu 46 yıl boyunca. Yerli yabancı birçok sanatçıyla çok güzel paylaşımlar yaşadım. Anadolu ve Avrupa turneleri şüphesiz müzikal birikimime olağanüstü zenginlik kattı. Rock ve caz ağırlıklı müzikal anlayışımı bu zenginlikle birleştirince ortaya beni çok tatmin eden üç albüm çıktı."


Albüm İçeriği

1.Kibar
2.Yollarda
3.Kış İnsanları
4.Rüzgar
5.Eski Dostlar
6.İstanbul
7.Yalnız Yıldız
8.O Yaz
9.Hayat Arkadaşı
10.Düğün


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!