Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kolik Bebek Için Müzikal Terapi

Kolik Bebek Için Müzikal Terapi

Kolik Bebek Için Müzikal Terapi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8681469041005


KOLİK Bebekler için Müzikal Terapi nedir?

Bebeklerin ilk 3-4 ayında sebebi bilinemeyen sürekli ağlama nöbetleri geçirmesine KOLİK denir. Bu durum bebekte, uzun süreli huzursuzluğa yol açar. Kaynaklara göre kolik nöbetlerini ortadan tamamen kaldıracak bir tedavi yöntemi yoktur. Ancak doktorların ön gördüğü tedavi yöntemleri dışında kolik bebekler için en etkili yöntem bebeği rahatlatacak seslerdir. Bu seslerin başında anne karnında duyulan "Kalp Ritmi Sesi" ve "White Noise" adı verilen bir tür ses efekti gelir. White Noise diye adlandırılan efekt, elektrikli süpürge, vantilatör, saç kurutma makinesi gibi devam eden sesler ile, rüzgar, su, dalga sesi, deniz dibi sesi gibi uğultulu ses frenkanslarından oluşur. Ağlama nöbeti geçiren bebekler, bu sesleri duyduklarında olumlu tepki vererek rahatlar. Özellikle "Kalp Ritmi" ve "White Noise" birleşiminden oluşan ses efekti, bebeklere anne karnında duyulan sesi ve bulundukları ortamı hatırlatarak, kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Bu CD'de yer alan bilimsel kanıtlarla desteklenmiş ses efektleriyle, özenle düzenlenmiş müziklerin bebeğiniz ve size daha kaliteli bir yaşam sunması dileğiyle..

Doç. İlke Dolkun Akgün & Yard. Doç. Dr. Serkan Akgün


Doç. İlke Dolkun AKGÜN Kimdir?

Henüz 5 yaşındayken piyano çalmaya başlayan İlke Dolkun Akgün, daha küçük yaşlarda konserler vermeye başlamıştır. Okul hayatının yanında ağır bir konservatuvar eğitimi de alarak, mesleğini piyanist olarak seçmeye karar vermiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olduktan sonra aynı kurumda akademisyen olarak kalmış ve piyano alanında bir çok öğrenci yetiştirmiştir. Aynı zamanda Doçent olan Akgün, solo, ikili piyano, oda müziği ve orkestra eşliğinde konserler vermiştir. Bu süre zarfında ses titreşimlerinin ve müziğin, insan sağlığına ve hastalıkların tedavisine yönelik etkisini araştırarak sesle terapi konusunda uzmanlık kazanmıştır. Halen bu yöndeki çalışmalarına büyük bir tutkuyla devam eden sanatçı, ses titreşimlerinin büyülü dünyası ve enerji şifasını birleştirerek yepyeni bir yolda çalışmalarına devam etmektedir. Bir çocuk annesi olup, müziğin ve seslerin çocuklar ve insan psikolojisi üzerindeki etkilerini eşiyle birlikte yaptığı ortak çalışmalarla sürdürmektedir.

Yard. Doç. Dr. Serkan AKGÜN Kimdir?

Müzik sektörüyle ilgili reklam ve promosyon faaliyetleri konusunda yüksek lisans tezi, reklam müziğinin marka kişiliğinin üzerindeki etkisi üzerine doktora tezi yazan Akgün, 1990'ların başından itibaren profesyonel müzik hayatını akademisyenlikle birlikte sürdürmektedir. Müziğin ritim, ton, armonik, tempo, makam ve duygusal etkisinin, insan davranışı üzerindeki etkilerini inceleyen bazı araştırmalar yapmış ve perakendecilik sektöründeki etkileri üzerine makaleler yazmıştır. Yurt içi ve yurt dışı yüzlerce markanın reklam ve tanıtım filmlerinin müzik prodüksiyonunu üstlenmiştir. "ELMİ Prodüksiyon" markasıyla albüm ve CD projelerini hayata geçiren Akgün, "Jingle-World" markasıyla, TV filmleri, sinema filmleri, TV dizileri, tiyatro müzikleri, çizgi filmler, oyun CD müzikleri, albümler gibi pek çok projede besteci ve aranjör olarak yer almaktadır. Bebekler ve çocuklar için "Anadolu ve Dünya Ninnileri, Bebeğime Türküler ve IQ Çocuk" gibi albümler yapmıştır. Birleşik Arap Emirlikleri Kültür Bakanlığı için çocuk şarkılarından oluşan albümlerde müzik yönetmeni olarak yer almıştır. Müziğin insan psikolojisindeki etkisi üzerine çalışmalarına devam etmektedir. Halen reklam ve film müzikleri başta olmak üzere çeşitli müzik prodüksiyonlarına besteci ve müzik yönetmeni olarak imza atmaktadır.


Albüm İçeriği

1.Bebeğim Güvende
2.Bebeğim Sakinleşiyor
3.Bebeğim Huzurlu
4.Bebeğim Uyuyor


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.