Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Nazım

Nazım

Nazım

Sanatçı: Fazıl Say
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8697762802724


DVD

Orijinal Dil:Türkçe

İzlenecek Dil:Türkçe

94 Dakika

Altyazı:İngilizce/Türkçe

Dolby Digital 2.0

Dolby Digital 5.1

2.BölgeŞef:

İbrahim YazıcıOrkestra:

Bilkent Senfoni OrkestrasıSolistler:

Genco Erkal, Zuhal Olcay, Güvenç Dağüstün ve Çocuk Solistler
Fazıl Say?dan Unutulmaz Yorumlar; Müthiş Bir Orkestra Ve Büyüleyici Bir Konser.... "Nazım Fazıl Say" Konser Dvd?sine Arşivinizde Özel Bir Yer Ayırın...Fazıl Say'ın Nazım başlığı altında bestelediği eser, şarkıcıların ve şiir sunucusunun yanı sıra, geniş bir karma koronun ve senfonik orkestranın ifade olanaklarını kullanırken, kimi yerde usulca duyurulan lirik havayı, kimi yerde yüksek ses gürlülüğü ile haykıran bir toksözlülüğü içermektedir. Müzik, hem şiirlerin yoğun anlatım gücünü vurgulamayı üstlenmiş, hem de başlı başına duygusal yükselişi temsil etmektedir. Nazım, opera, oratoryo gibi sahne müziklerine yakınlık göstermekte, ancak kuruluşu ve içeriğiyle onlardan ayrılmaktadır. Birbirine bağlı beş bölümden oluşan ve özgür form yapısıyla yaklaşık 70 dk.süren eser makamsal, tonal ve atonal tekniklerle genelde halk müziğimizin renklerinden yararlanmakta, şiirle müziğin görkemli bileşimini yansıtmaktadır. Şiirle müziğin sarmallığından kaynaklanan atmosfer, yorumcuların içtenliği ile daha da renklendirilmiştir. Genco Erkal, şiirlerdeki güçlü ifade özelliklerini büyük bir duyarlılıkla dile getirirken, söylediği şarkılarla şiir ve melodiyi kaynaştıran Zuhal Olcay ise Fazıl Say'ın piyano eşliği ile bütünleşmektedir. Karma koronun ve senfonik orkestranın zengin ses rengi olanakları ise konserdeki şiirsel ve müzikal anlamı bütünüyle birleştirmektedir. Tıpkı Nazım?ın mısralarındaki iç sesler ve yarım kafiye mayasının şiiri bütünlemesi gibi...Tıpkı coşku ile kabaran ve gürül gürül akan bir şiirin sizi alıp sürüklemesi gibi.....Aspendos Tiyatrosunun büyüleyici atmosferinde unutamayacağınız müthiş bir konser..


DVD:

Disk Sayısı: 1


VCD:

Disk Sayısı: 1

Yorumlar 1

Nazım Oratoryosu

Bu ürünü çok beğendim. Fazıl Say, tüm benliğini ortaya koyarak, kendinden geçerek ve tamamen kendini vererek icra ediyor sanatını. Kendisine çok saygı duyuyorum. Ayrıca Genco Erkan ve Zuhal Olcay'ı da bu performanslarında çok başarılı buldum. Muhakkak tavsiye ederim.

27.09.2011

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız