Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Nemrud

Nemrud

Nemrud

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Grup: Nemrud
Aynı Gün Teslimat
14 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat
15 Ekim
Standart Teslimat
16 - 18 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 8681234000084


Bu harika albümde topluluk, müzikal anlamda, bilinen klasik NEMRUD tınılarına ek olarak birtakım deneysel arayışlar içine girmişlerdir. Aynı parçada basit ve karmaşık, yavaş ve hızlı gibi birçok zıtlık albümle ilgili ilk göze çarpan özelliktir.

Albümdeki sözler grubun gitaristi ve vokalisti Mert Göçay' a aittir. Besteler Mert Göçay, tuşlu çalgılarda Mert Topel, bas gitarda Levent Candaş ve vurmalı çalgılarda Mert Alkaya' ya ait olup albümün bütün düzenlemeleri ise grubun ortak çalışmasıdır.
Bunun yanısıra albümün orjinal kadrosundaki değişiklikten de bahsetmemiz gerekir. İngiltere'ye yerleşen bas gitarist Aycan Sarı, görevi tüm müzikseverlerin yakından tanıdığı Levent Candaş'a devretmiştir.

Bu konsept albümde 4 şarkı yer almaktadır. A yüzünde bulunan "Gods Of The Mountain" ve "Lion Of Commagene" ile B yüzünde bulunan "The Euphrates" ve "Forsaken Throne" şarkıları bir hikayenin birbirine bağlı 4 bölümüdür.

Albümde yer alan fantastik ve mistik söylemlerin hepsinin metaforik karşılığı vardır. Örneğin yeryüzünün hiçlikten yaradılışı, tanrıların Nemrud Dağı'nı mesken tutmaları tüm insanlığa sevgi, saygı, barış, ahlak gibi erdemleri aktarmaya çalışmaları, kadim Fırat Nehri'nin oluşması, para, pul, gücün anlamsız ve tıpkı Fırat Nehri'nin akan suları gibi gelip geçici olduğundan bahsedilir. İnsanoğlu zamanla özünden uzaklaşır. Savaşlar ve felaketlerin ardı arkası kesilmez. İnsan dünyaya hükmederken bütün erdemler ve güzellikler son bulur. Sonuç olarak Tanrılar Nemrud Dağı tepesinde bulunan tahtlarını terk ederler. Artık insanoğlu tek başınadır.

Albümün kayıtları 07-15 Aralık 2015 tarihlerinde Kadıköy Erekli Tunç Stüdyolarında analog olarak gerçekleşmiştir. Mix ve masteringi Ocak'ın ilk haftasında İtalya da tamamlanmıştır.Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız