Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Papiers D'armenies

Papiers D'armenies

Papiers D'armenies

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8680152200040


Bugüne kadar yayınladığı 3 albümle, özellikle "farklı kültürleri buluşturan albümler" yayınlamayı hedef edinen ETERNA MÜZİK, Fransa'da yaşayan Ermeni bir grup müzisyenin oluşturduğu PAPİPERS d'ARMENİES isimli grubun yine aynı isimdeki albümünü müzik sevenlerle buluşturuyor.

Kökleri Anadolu'ya Harput'a dayanan Ermeni bir ailenin 3.kuşağı olarak Fransa'da doğup büyüyen ve aynı zamanda efsanevi BRATCSH grubunun da kurucusu olan DAN GARİBİAN tarafından kurulan grup; geleneksel Anadolu,Ermeni ve Yunan şarkılarının yanı sıra UDİ HRANT,GARO HAYROBEDİAN gibi bestecilerin eserlerini duduk,kemençe gibi geleneksel sazların yoğunlukta olduğu bir harman ile dinleyiciye ulaştırıyor.Grubun diğer üyeleri ise; İstanbul, Ermenistan ve Fransa kökenli olup Paris'te yaşayan Ermeni müzisyenler ; Macha Garibian,Aret Derderyan,Gerard Garcian ve Pat Kousigiuan'dır.

Aralarında hepimizin yakından tanıdığı ve çok sevdiği SARI GELİN olmak üzere Ermenice ve Yunanca şarkıların olduğu albüm sözlü ve enstrümantal eserler olmak üzere toplam 12 şarkıdan oluşuyor.

Fransa'da, kötü kokuları kovmak için tütsü olarak kullanılan, güzel kokulu bir kağıt anlamına gelen PAPİER d'ARMENİE 'den esinlenerek ismini alan grubun yaptığı güzel müzikler dileriz kötü müziği kulaklarımızdan kovar.


Albüm İçeriği

1.Constantinople Blues
2.Matiamou Matiamou
3.Yare Martou Yara Gouda
4.Guindo
5.Sarı Gyaline
6.Pende Elines
7.SerdisVra
8.Aravni
9.Ara Vai
10.Pos Na Se Lismoniso
11.Garo
12.Hanane


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.