Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Revan
Revan

Revan

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Sanatçı: Grup Abdal
Standart Teslimat
10 Mayıs - 15 Mayıs
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 8691834012219

Revan Albüm Açıklaması

Grup Abdal'ın bir süredir merak ve  heyecanla beklenen yeni albümü yayınlandı. Grup Abdal, ilk iki albümü “Ervah.ı Ezelde" ve “Ozanca”nın ardından, bu defa da “Revan" adını verdiği üçüncü albümüyle dinleyicileriyle buluşuyor.

Halk müziğinde geliştirdiği yeni müzikal anlayış tını ve tarzla giderek daha geniş bir dinleyici kitlesi ile buluşan Grup Abdal, yeni albümü Revanda da, önceki iki albümünde olduğu gibi Anadolu coğrafyasının tüm yörelerinden geleneksel ezgilere yer veriyor. Sözleri Feqiye Teyran, müziği Aram Tigran'a ait Ay Dilbere adlı eser ile yine önceki albümlerinde olduğu gibi bir Kürtçe esere de yer veriyor. Bu albümde önceki albümlerden farklı olarak, grubun kendine ait “Sor Bilir" adlı beste yer alıyor ki, bundan sonraki müzikal yürüyüşünde kendi üretimlerine de yer vereceklerini müjdeliyor. Ayrıca albümde, “Mahsus Mahal" adlı türküde, sevilen sanatçı Ahmet Aslan’ın da misafir olarak katkıda bulunduğunu görüyoruz.

Grup Abdal, halk müziğine getirdiği yeni tarzla, halk müziğinde etkisini hissettiren ve beğenilen bir grup haline geldi. Gitara ve Charangoya (Latin Amerika enstrümanı) ekledikleri perde ile halk müziğini özüne zarar vermeden yeni bir tınıya kavuşturarak, geleneksel ezgileri adeta yeniden yaratarak, klasik halk müziği dinleyicisinin ötesinde, gençleri de kapsayan daha geniş bir kesimle buluşturarak hem takdir hem beğeni topladı. Yurt içi ve yurt dışında sayısız konserler veren grup, albüm tanıtım konserlerine başladı bile. Dinleyicilerin büyük bir ilgi ve katılım gösterdikleri başarılı geçen konserlere imza zaten grup, yeni ve eski albümlerinden oluşan repertuvarlarıyla ve yeni albümün yarattığı rüzgârla etkinliklerini sürdürüyor...

 

Parça Listesi

1.Ayrıldım Güler Miyim

2.Bir Seher Vaktinde İndim Bağlara

3.Çiçekten Harman Olmaz

4.Sor Bilir (Aşkın Harareti)

5.Nemrudun Kızı

6.Güzellerden Üç Güzel

7.Mahsus Mahal

8.Suya Gider Allı Gelin

9.Ey Dilbere

10.Nesini Söyleyim Canım Efendim

11.Büyüdün Bebeğim

12.Kime De Kin Ettin

13.Yağmur Yağar Taş Üstüne

14.Makaram Sarı Bağlar

15.Kırklar Dağının Düzü (Suzan Suzi)

16.Pınara Gel Ki Görem / Ekin Ektim Çöllere

 

 

Disk Sayısı : 1

Medya Cinsi : CD

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.