Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sen

Sen

Sen

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Sanatçı: Bülent Ortaçgil
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 8692646503292


Türkiye'de şehir müziğinin önemli isimlerinden Bülent Ortaçgil, 'Sen' isimli yeni albümünü Ada Müzik'ten çıkarttı. Her zamanki gibi tüm söz ve bestelerde sanatçının imzasını taşıyan 'Sen' çok özel Ortaçgil şarkılarıyla bezeli. Albümde müziklerin yanı sıra şarkı sözlerinin de şiirselliği göze çarpıyor.
'Sen'de Ortaçgil her zamanki gibi gitar ve vokaliyle yer alırken usta müzisyenler Baki Duyarlar (klavye), Cem Aksel (davul), Gürol Ağırbaş (bas gitar), Birol Ağırbaş (perküsyon) ve Barlas Tan Özemek (elektrik gitar) enstrümanlarıyla sanatçıya eşlik ediyor. SEN in ilginç bir özelliği de 14 kişilik bir yaylı gurubuyla çalınmış olması. Bu kayıtlar Hollanda da Power Sound studyosunda gerçekleştirildi.
Diğer kayıtlar Türkiye' de Ortaçgil in yıllardır birlikte çaldığı arkadaşlarıyla yapıldı. Düzenlemeler ise Baki Duyarlar'ın.


Albüm İçeriği

1.Hiç Canım Yanmaz
2.Denize Doğru
3.İstediğini Yap
4.Sen Sorumlusun
5.Acıtır
6.Adalar
7.Telefon
8.Ayrıntılar
9.Niçin
10.Sen - Ben


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 2

çünkü kaptan denize açılmaz...

depderin bir albüm, dinledikçe diğerlerinin yavan geldiği bir dünyaya götürüyor.

20.01.2011

İyi ki varsın Ortaçgil!

Tam da Türkçe müziğin elektronik pop şarkılarıyla boğuldu bir dönemde bir kurtarıcı gibi ortaya çıktı Bülent Ortaçgil ve yine nefes aldırdı bizlere. Hem sözler hem de besteler her zaman olduğu gibi yine çok , çok iyi.Şarkıları dinlerken gerek Ortaçgil'in sesini gerek se enstrumanların seslerini çok net, tertemiz ve berrak bir şekilde duyuyorsunuz. Bizi bu plastik müzik dünyasından çekip çıkardığın için, iyi ki varsın Ortaçgil!

08.01.2011