Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Summer Night Concert 2014

Summer Night Concert 2014

Summer Night Concert 2014

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 888430709997


Viyana Filarmoni Orkestrası'nın büyük ses getiren
"Summer Night Concert 2014" performansı şimdi de
BLU-RAY formatıyla sizlerle.

Viyana Filarmoni Orkestrası'nın "Yaz Gecesi Konseri" dünya çapında en uzun soluklu ve prestijli müzik etkinliklerinden biri olarak 2008 yılında Viyana'da kurgulandı. Schönbrunn Palace bahçesinde tüm Viyana halkı ve misafirlerine açık olan bu ücretsiz etkinlik, her sene 100.000'e yakın izleyiciyi ağırladı. Konser aynı zamanda 60'dan fazla ülkede TV ve radio yayını sayesinde milyonlara ulaştı.

Alman usta şef Christoph Eschenbach yönetimindeki Viyana Filarmoni Orkestrası, 29 Mayıs'ta Viyana'daki Schönbrunn Palace'ta gerçekleştirdiği bu konserde, Hector Berlioz, Franz Liszt, Richard Strauss, Wolfgang Amadeus Mozart, Johann Strauss Jr'a ait eserlerden seçkiler sundu. Orkestra'ya 2 eserde dünyaca ünlü piyanist Lang Lang eşlik etti.

Viyana Filarmoni geleneği, Otto Nicolai'nin Hof-Operntheater'ın tüm üyeleriyle Grand Concert'i yönettiği 1842 senesine dayanıyor. Bu etkinlik aslında Philharmonic Academy olarak anılıp, orkestra formatının kökeni sayılmakta... Kuruluşundan bu yana, demokratik seçim sistemi ile oluşturulmuş bir yönetim komitesi ile yönetilen orkestra, günümüze dek artistik bir bakış açısıyla faaliyetlerini gerçekleştirdi.


Albüm İçeriği

1.Le Carnaval Romain, Ouverture Caracteristique, Op. 9 (Hector Berlioz)
2.Mazeppa, S. 100 (Franz Liszt)
3.Burleske In D Minor For Piano And Orchestra (Richard Strauss)
4.Piano Sonata No. 11 In A Major, K. 331: III. Rondo alla Turca - Allegretto ("Turkish March") (Wolfga
5.Benvenuto Cellini: Overture (Hector Berlioz)
6.Till Eulenspiegels Lustige Streiche, Op. 28 (Richard Strauss)
7.Wiener Blut, Walzer Op. 354 (Johann Strauss, Jr.)
8.Furioso-Polka Quasi Galopp, Op. 260 (Johann Strauss, Jr.)


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız