Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sürprizler

Sürprizler

Sürprizler

Sanatçı: Selen Gülün
Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8697911300279


DÜNYA ONU BESTELERİ,SESİ VE PİYANOSU İLE TANIYOR.
YENİ CAZ'IN ÜLKEMİZDEKİ YENİ SOLUĞU SELEN GÜLÜN
"SÜRPRİZLER" İSİMLİ YENİ ALBÜMÜ
ve
REC JAZZ ETİKETİ İLE TEKRAR YAYINLANAN
JUST ABOUT JAZZ "Live" ALBÜMÜ İLE
TÜM MÜZİK MARKETLERDEKİ YERİNİ ALDI…Sözlü albümün ismi Sürprizler oldu!
Selen Gülün, müzik yaşamına yedi yaşında İstanbul Belediye Konservatuarında yarı zamanlı piyano öğrencisi olarak başladı ve 1989 yılında mezun oldu. 1992 senesinde İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra müzik eğitimine Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda devam etti. Burada Hülya Tarcan ile piyano, İlhan Usmanbaş ve Erçivan Saydam ile kompozisyon çalıştı. Aynı dönemde bir buçuk yıl kadar ünlü caz müzisyeni Aydın Esen ile caz kompozisyonu üzerine çalışma fırsatı buldu. 1996 senesinde Amerika'ya gidene kadar çeşitli gruplarla sahne aldı, solo resitaller verdi.

1996 senesinde almış olduğu bursla Boston, Berklee College of Music'e gitti. Lazslo Gardony ve Ray Santisi ile Piyano, Ken Pullig, Jeff Friedman, Ted Pease, Greg Hopkins ve Phil Wilson ile Caz Kompozisyon çalıştı.

Selen Gülün iki sene gibi kısa bir sürede özel bir derece ve ödülle caz kompozisyon bölümünden mezun oldu. Big Band için yazmış olduğu bazı eserler Phil Wilson Rainbow Band tarafından turne programına alınarak New York, Fransa, İtalya ve Brezilya'da seslendirildi. 2003 Mart-Mayıs ayları arasında British Council Visiting Arts ödülü alarak İngiltere'ye gitti. Dartford Senfoni Orkestrası ile karşılıklı çalışmalar sonucu yazmış olduğu eserin (the gates of heaven, right or wrong) dünya prömiyeri de yine aynı orkestra tarafından yapıldı ve İngiltere basınından büyük ilgi gördü. Ayrıca sanatçının caz çalışmaları Charles Mingus Kompozisyon ödülü ve bursuna layık görülmüştür.

Eylül 1998'de İstanbul'a dönen Selen Gülün, halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü'nde öğretim görevlisidir. 2003 senesinde İTÜ MİAM Kompozisyon yüksek lisans programını başarıyla bitirmiş olup performanslarına yurtiçi ve dışında kendi ismi altında oluşturmuş olduğu gruplarla devam etmektedir.

Selen Gülün'ün ilk albümü "Just About Jazz, Live" Rec Jazz etiketi ile yeniden yayınlandı.
Amerika'da öğrenim görürken kendi eserlerini seslendirmek üzere beşli formatındaki "Just About Jazz" grubunu kuran Selen Gülün, Avrupalı ve Amerikalı müzisyenlerden oluşan bu grup ile ilk albümünü 2005 yılında yayınladı. Yeni albüm ile birlikte Just About Jazz, Live tekrar müzik marketlerdeki yerini aldı.Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız