Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ümmid-i Askim - Fikriye

Ümmid-i Askim - Fikriye

Ümmid-i Askim - Fikriye

Sanatçı: Serap Yenici
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8697450053926


İzmirli ama yıllardir İstanbul'a yaşayan besteci ve yorumcu Serap Yenici bir ilk'e imza attı.
Sabiha Gökçen ve Cemil Bozok'un manevi oğulları olan eski Cumhurbaşkanı danışmanı Atatürk tarihçisi Eriş Ülger 'de emanet olan şiirleri besteledi ve seslendirdi.

Eriş Ülger bu şiirleri orjinalleriyle Fikriye kitabında açıkladıktan sonra şarkı olarak ilk kez müzikseverlerle buluşuyor.

Serap Yenici 2010 yılında Türkiye'ye yurt dışı festivallerde 1.lik ve 3 .lük kazandırmıştı. Hem profesyonel televizyon ve radyo sunucusu hem de profesyonel sahne sanatçısı olan Serap Yenici genelde Klasik Batı Müziği ve Jazz Latin 6 dilde yabancı eserler, Türkçe Nostalji ve kendi yorumuyla türkü ve Türk Sanat Müziği gibi geniş bir repertuarla sahnelerde ve sadece kurumsal çalışmalar yapıyor.

Sanatçı ilk kez klasik Türk sanat müziği dalında bir beste çalışması ile Ümmid-i Aşkım albümünün hem yapımcısı hem besteci ve yorumcusu.

Müzikoloji eğitimi alan, ama yorumculuğu tercih eden sanatçı farklı müzik tarzlarında çalışmalar sunarak araştırmacı yönüyle de öne çıkıyor. Albümde Fikriye hanım ve Atatürk'e ait şiirler öz türkçe olarak şiir şeklinde yorumlandı.

Atatürk'ün Fikriyem şiirini yine profesyonel radyo sunucusu, şair ve Ustad Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz seslendirdi. Fikriye hanımın Gözümün nuru şiirini ise yine Serap Yenici yorumladı.

İki şiir iki şarkı ama tam bir belgesel içerikte olan albüm müzik marketlerde bir arşiv olarak saklanmak üzere yüksek kalitede muzikseverleri bekliyor.


Albüm İçeriği

1.Ümmidi-i Hayal
2.Gözümün Nuru (Şiir Versiyonu)
3.Ümmidi-i Aşkım
4.Fikriye (Şiir Versiyonu)
5.Keman Taksimi


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız