Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Veger(Dönüs)

Veger(Dönüs)

Veger(Dönüs)

Sanatçı: Ciwan Haco
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • ISBN: 8680256720017


VEGER(DÖNÜŞ), Ciwan Haco'nun gençliğe ilk adım attığı yıllarda okuduğu şarkılardan oluşan bir albüm. O dönemde Ciwan Haco, henüz 14-17 yaşlarındaydı ve kendine has bir teknikle çaldığı bağlamasıyla halk müziği motiflerinde şarkılar okuyordu. Bu şarkılardan bazılarını kendi besteleyip, söz yazıyordu; bazılarını ise kız kardeşi "Dilber Haco" yazıyordu. O dönem Suriye Kürtleri, Türkiye sınırına yakın bölgelerde Trt Radyosu'nu dinleyebiliyorlardı. Ciwan Haco da, radyoda çalan ve sevdiği bazı şarkılara Kürtçe sözler yazarak yeniden yorumluyordu.

Bu albümde, Aşık Daimi'den "Ne Ağlarsın", Neşet Ertas'tan "Tatlı Dile" şarkılarına Kürtçe sözler yazılarak "Esmer" ve "Rêya Min Dûre" olarak okundu. Bu albüm bizi Kürt müziğinde bir kilometre taşı olan Ciwan Haco'nun müziğe ilk başladığı yıllara götürmektedir.

Albüm'ün aranjörlüğünü ve prodüktörlüğünü, Ciwan Haco'nun uzun bir süreden beri birlikte çalıştığı Ayhan Evci üstlendi.

Ayrıca albümde tüm bağlamaları yeni kuşak müzisyenlerinden Ümit Yılmaz çaldı. Bas gitarda Ali Busse, perküsyonlarda Ata Güner, kemanda Hüseyin Kemancı, kanunda Turan Vurgun, klarnette Göksun Çavdar, klasik kemençede Sercan Halili, neyde Mubin Dünen, gitarlarda Chris Harms, Steven Pfeffer, Ayhan Evci, Bernd Hilgert ve klavyede Almanya'nın genç kuşak müzisyenlerinden Gerrit Heineman, Ciwan Haco'ya eşlik ediyor.

Albümdeki birçok şarkıda geri vokal olarak Rosna,Yekbun ve Mizgin katkıda bulunuyorlar.

Aşık Daimi'nin ölümsüz eseri olan "Ne Ağlarsın"ın, Kürtçesi "Esmer"de, Ciwan Haco, Hülya Avşar'la düet yaptı ve aynı şarkı için birlikte video klipte oynadılar.

Yakın zamanda Kürtçe müzikte yeni seslerle çıkış yapan ve bu çıkışını sürdürecek olan "Pelrecords" bu özel albümün aynı zamanda yapımcılığını üstleniyor.

Sony Music'in de dağıtımını üstlendiği "VEGER(DÖNÜŞ)" albümü, Ciwan Haco'nun müzikal sürecini göstermesi açısından önemli bir yere sahiptir.


Albüm İçeriği

1.Maçek
2.Emina
3.Çaven te
4.Can
5.Gula Zer
6.Esmer
7.Li Şare Jine
8.Hest
9.Eman Dilo
10.Buke
11.Reya min Dure


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 2

Albüm

Albümü kesinlikle alın pişman olmayacaksınız.

23.02.2012

VEGER

Muthiş bir album..

22.02.2012