Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yengeç

Yengeç

Yengeç

Sanatçı: Hediye Güven
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8680275090085


Hediye Güven, ilk albümü "Yengeç" ile Kasım ayında We Play etiketiyle dinleyicisi ile buluşuyor.
Yeni akım pop-caz müziğine yeni bir heyecan katan isim Hediye Güven'in ilk albümü "Yengeç" raflardaki yerini alıyor. Kasım ayında tüm müzik marketlerde yer alacak olan albüm, Hediye Güven'in uzun yıllardır üzerinde çalıştığı titiz bir proje olma niteliği taşıyor. Maskülen ve dokunaklı sesiyle, dinleyiciye büyüleyici bir atmosfer sunan sanatçı, hem Türkçe hem İngilizce şarkılar seslendiriyor.

Yengeç gibi yan yan!

Albümdeki tüm parçalar lirik sözleri ve etkileyici tınılarıyla, eğlenceyi ve hüznü bir arada barındırıyor. Albümün zengin enstrümental altyapısı, zaman zaman oryantal, zaman zaman futuristik öğeler taşıyan orijinal bir stil yaratıyor. Edebiyattan beslenen sözler, caz geleneğinden ilham alan notalarla birleşiyor. Gündelik hayatın çıkmazları ve rüyalari çarpışıyor. Şaşırtıcı ve şiirsel bir devamlılıkta, bazen neşeli bir kaos bazen görkemli bir (h)armoni dinleyeni yakalıyor.

Yengeç'te yer alan 10 şarkı, Hediye Güven'in her detay için uzun uzun ve ince ince çalışması sonucu oluştu. Burçak Kayacan, Melih Serhat Soyyiğit, Berk Sarıoğlu, Merve Dikerman, Ozan Musluoğlu ve Ömer Faruk Güven, "We Play" etiketiyle yayınlanan albümün oluşmasında katkısı olan diğer müzisyenlerdir. Müzik dünyasına kaliteli müziği ve sesiyle güçlü bir giriş yapan Hediye Güven'in "Yengeç" isimli albümü her müzikseverin arşivinde olması gereken başarılı bir yapıt.


Albüm İçeriği

1.Suya Orak
2.Yengeç
3.Koyu Siyah
4.Armies on Hold
5.Rüya
6.Lament
7.Siyah Sandıklarım
8.Cowboy Song
9.Kuyu
10.Çalın Davulları


Disk Sayısı: 1

;

Yorumlar 1

Caz'ın Kraliçesi !

Türkiye'de caz denince bir elin beş parmağını geçmeyecek isimler arasında en önde gelir Hediye Güven. Bu albümü ile de bunu tescillendirmiş oldu. Uzun süre kulaklardan silinemeyecek bir ses ve yorum. Her evde bulunması gereken bir albüm diyebilirim. Ben beğendim )

11.11.2012

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız