Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yıldızlar Kuşandık

Yıldızlar Kuşandık

Yıldızlar Kuşandık

Grup: Grup Yorum
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8691834007499


Yaklaşık iki yıllık bir aranın ardından "Yıldızlar Kuşandık"la yeniden dinleyicilerimizle buluşuyoruz.

21 yıllık serüvenimizde 19 albüme imza atmışız, yani ortalama her yıl bir albüm. Bu nedenle iki yıllık bir ara, bizim açımızdan gerçekten uzun bir dönemi ifade ediyor. Bu süre içerisinde konserler, söyleşiler, eylemler, etkinlikler nedeniyle sayısız kez bir araya geliyoruz dinleyicilerimizle kuşkusuz. Ama yepyeni üretimlerle, bugün yaşadıklarımızın somut ifadesi olanyeni şarkılarımızla karşısına çıkmak dinleyicimizin, çok farklı.

İki yıl boyunca çıkınımızda biriktirdiklerimizden, en değerli olanları seçerek, özenle işleyerek oluşturduk "Yıldızlar Kuşandık"ı da.

Tüm diğer albümlerimizde oludğu gibi yaşadığımız çağa tanıklık etmek istedik. Yazdığımız her satıra, her heceye bu düşüncemiz hakim oldu. Bu nedenledir ki aylara varan geceli gündüzlü, hem de onlarca kişinin katıldığı çalışmalarla yürüttük söz çalışmasını.

Kimi zaman bir ölüm orucu direnişçisinin dizeleri, kimi zaman dört duvar arasına hapsedilmiş tutsakların şiirleri eşlik etti bize çalışmamızda.

Nazım Hikmet'ten Ahmet Arif'e, Enver Gökçe'ye, ustalarımızın şiirlerine de yer verdik, İbrahim Karaca, T. Asi Balkar gibi şair dostlarımızın şiirlerine de.

Müzikal ayağı da yine aynı yoğunluk ve aynı hassasiyetle oluştu. Aylarca süren düzenleme çalışmalarında hep tek birdüşünce vardı; duygularımızı en güçlü şekilde ifade edebilmek. Aradan geçen iki yılı aşkın süreyi güçlü bir albümle taçlandırabilmek. Ateşin Çocukları'yla, Kayıpların Ardından'la, Sıra Neferi'yle, Hasretim Dağ Oldu'yla, Felluce'yle ve diğer 10 şarkımızla bunu hedefledik.

Dünden bugüne, bugünden yarına... Geçmişten devraldıklarımızı geleceğe taşıma.... Bütün çabamız bu amaç üzredir. Örgütlü hareket etmenin, devrimci sanatçılığın, bedeli ne olursa olsun sürdürücüsü olmaktan onur duyduk her daim. Bu onuru hep duyacağız. Bugüne kadar yaptıklarımızla, bugünden sonra yapacaklarımızla kuşanıyoruz yıldızları....

Yarına güvenle ve umutla bakmak için her şeye sahibiz...


Albüm İçeriği

1.Ateşin Çocukları
2.Kayıpların Ardından
3.Vasiyet
4.Sıra Neferi
5.Hasretim Dağ Oldu
6.Gel Yine
7.Yıldızlar Kuşandık
8.Kavuşma
9.Biz Olmasak
10.Adiloş Bebe
11.Yaşamak
12.Were Berxe Min (Gel Yavrum)
13.Siz Öğrettiniz
14.Felluce
15.Davet

CD:

Disk Sayısı: 1

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız