Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Belir Tecimer Kasap

Dr. Belir Tecimer Kasap, İzmir'de doğdu. Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Müzik Eğitimi Bölümü'nden mezun oldu. Eğitimi süresince Profesör Nevhiz Ercan ile piyano çalıştı. Aynı okulda araştırma görevlisi olarak piyano ve müzik teorisi dersleri verdi. Gazi Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü'nden 1988 yılında yüksek lisans ve 1991 yılında sanatta yeterlik derecelerini aldı.

Aynı yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, YÖK adına verilen 1416 sayılı Devlet bursunu kazanarak, lisansüstü eğitim yapmak üzere A.B.D.'ye gitti. Oklahoma Üniversitesi'nde, Amerikan müzik eğitim sisteminde önemli yerleri olan Andrew Cooperstock ile piyano, Jane Magrath ve E.L. Lancaster ile piyano pedagojisi, Michael Rogers ile müzik teorisi ve Roger Rideout ile müzik eğitimi çalıştı. Piyano pedagojisi ve müzik eğitimi alanlarından 1993 yılında yüksek lisans, 1999 yılında doktora eğitimini tamamladı. 'Türkiye'deki Seçilmiş Müzik Eğitimi Bölümlerindeki Lisans Düzeyindeki Yardımcı Piyano Eğitiminin Durumu' ve 'İşlevsel Piyano Becerilerinin Grup İçerisinde Öğretilmesi Üzerine Öneriler' başlıklı doktora tezinin bir kopyası, Gazi Üniversitesi Merkez Kütüphanesi'nde bulunmaktadır.

Amerika'da çeşitli okullarda piyano ve müzik teorisi dersleri verdi. Amerikan ulusal düzey piyano performansları için jüri üyelikleri yaptı. Pek çok sempozyum, kongre, atölye çalışması ve seminerlere katıldı. Amerika'da kullanılan eğitim teknolojileri ile müzik eğitimi ve öğretim yöntemleri üzerine araştırmalar yaptı. Piyano ve oda müziği konserleri verdi, festivaller ve Türk kültürünü tanıtmak amacıyla etkinlikler düzenledi ve ödüller aldı.

2003 yılında yurda dönerek, bir süre Başkent, Çankaya ve Gazi Üniversiteleri'nde çeşitli dersler verdi. Dr. Belir Tecimer Kasap halen Hacettepe Üniversitesi, Devlet Konservatuarı, Piyano Anasanat Dalı'nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları


2 ADET
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.