Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Birgül Ayman Güler

Birgül Ayman Güler (d. 1 Haziran 1961, Bergama, İzmir), Boşnak asıllı Türk akademisyen, yazar ve siyasetçi.

Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi'nde yüksek lisans ve doktora yaptı. 2002 yılında Yönetim Bilimi alanında profesörlük ünvanı aldı. Halen (2008) kadrosunun bulunduğu Ankara Üniversitesi dışında TODAIE'de de ders vermektedir. Yayınlanmış çok sayıda kitabı ve makalesi bulunmaktadır. Çeşitli derneklerde üyeliği bulunmakta ve bir siyasal partinin kurucuları arasında yer almaktadır. 14 Nisan 2007 Tandoğan mitingi ve Anıtkabir yürüyüşünün konuşmacıları arasında bulunmaktadır. 24. Dönem İzmir Milletvekili olarak TBMM'ye girdi.

'Kürt milliyetçiliğini bana 'ilericilik' ve 'bağımsızcılık' diye yutturamazsınız. Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eş değerde gördüremezsiniz' sözleri ile birçok tartışmaya neden olmuştur.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları


5 ADET
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız