Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Emre Bülbül

Emre Bülbül Kimdir?

Emre Bülbül, 1972 yılında Konya'da doğdu. Konya Anadolu Lisesi'nden mezun olduğu yıl Konya'da deniz olmadığını fark edip İzmir'e yerleşti. Uzun yıllar Dokuz Eylül Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği eğitimi aldı. Üniversite sırasında amatör olarak tiyatro ile, profesyonel olarak kitapçılıkla uğraştı. Ünlü bir oyuncu ya da zengin bir kitapçı olamayacağını anlayınca lise yıllarından kalma tutkusu olan mizah yazarlığına odaklandı. 2003 yılında İstanbul'a taşınıp Gani Müjde'nin yanında senaristliğe başladı. Tükenmez Kalem Senaryo ekibi ile birlikte TV dizilerinde (Hayat Bilgisi, Selena, Pis Yedili, Yahşi Cazibe, Harem vb.) ve sinema filmlerinde (Osmanlı Cumhuriyeti, Bizans Oyunları) senaristlik yaptı. Senaryo yazarlığına devam ediyor.

Evli ve iki çocuk babası ve iki yeğen dayısı olan Emre Bülbül, iyi derecede İngilizce, kötü derecede Almanca, Barcelona-Real Madrid maçını altyazısız izleyecek kadar da İspanyolca biliyor.

 

Eserleri ve Katkıda Bulundukları

2 ADET
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.