Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Fazıl Say

Fazıl Say, her yıl beş kıtada verdiği yüzden fazla konser ile günümüzün en tanınmış klasik müzik sanatçılarından birisidir. Say, öğrenimini Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı ve Düsseldorf Schumann Akademisi’nde tamamladı. Hocaları, Türkiye’deki başlıca müzik pedagogları olan ; Mithat Fenmen, Kamuran Gündemir ‘di. Almanya’da ise , ünlü piyanist David Levine ile çalıştı.


1994 yılında New York’da Genç Konser Sanatçıları Yarışması’nda dünya birincisi olduktan sonra bütün hızıyla konser hayatı başladı. Dünyanın farklı ülke ve şehirlerinde , büyük orkestralar ve şefler ile çalıştı. Salzburg, Luzern, Montpellier, Schleswig Holstein, Rheingau gibi pek çok festivalde daimi sanatçı olarak yer aldı.


Solo resitallerinin yanı sıra; Maxim Vengerov, Patricia Kopatchinskaja, Sabine Meyer gibi sanatçılar ile beraber çalıştı, duolar kurdu ve dünya turnelerine çıktı. Caz müziğine de duyduğu ilgi dolayısıyla; Montreux Jazz Festivali’ne beş kere olmak üzere pek çok caz festivaline katıldı; yarışmalarda jüri başkanlığı yaptı.


Bir yorumcu olarak, Bach’dan Stravinski’ye Mozart’dan Ravel’e, Beethoven’dan Mussorgski’ye kadar pek çok farklı bestecinin eserlerini kaydettiği CD’ler 30’dan fazla ödül ile onurlandırıldı. Sanatçı; yorumcu ve besteci olarak dört kez ECHO Ödülü ‘nü aldı. Pek çok kez Diapason d’Or Ödülü, Choc de Classic Ödülü’ne layık görüldü.


Son yıllarda yorumcu kimliğinin yanı sıra ; besteci kimliği ile de ön plana çıkan Fazıl Say ; çalışmalarını bu yönde yoğunlaştırdı. İstanbul Senfonisi , Mezopotamya ve Universe senfonileri, Haremde 1001 Gece keman konçertosu, Hezarfen ney konçertosu, Hayyam klarinet konçertosu, İpek Yolu ve Anadolu’nun Sessizliği piyano konçertoları, Water, Nirvana Yanıyor ve Gezi Park Üçlemesi, Overture 1914, Four Preludes, Symphonic Dances, Grand Bazaar gibi orkestra eserleri besteledi.


Divorce, 4 Şehir sonatı, Space Jump, Chamber Symphony gibi pek çok oda müziği eseri besteledi, kaydetti. Bu eserler dünyanın her yerinde hem kendisi, hem de farklı yorumcular tarafından repertuvara alındı.


Ayrıca, Nâzım Oratoryosu, Metin Altıok Ağıtı, Sait Faik ve Hermias ; onun edebiyatı ve müziği bütünleştirerek kurguladığı Türkçe eserleridir. Genç yaşlarında kurgulamaya başlayıp yıllarca üzerine çalıştığı “İlk Şarkılar” ve “Yeni Şarkılar” projeleri ; 2013-2015 yılları arasında çok satan albümler arasında yer aldı.


Fazıl Say’ın, 2015’de aktif olarak çalışmalarına başladığı ve uzun zamandır hayalini kurduğu bir proje olan, farklı konseptlerde Türk Bestecileri’nin eserlerine yer verilecek Türk Bestecileri Serisi, 2016 itibariyle “Çocuklar İçin” albümü ile dinleyicilerle buluşmaya başladı.


Say; 2017 yılınd, 25’incisi düzenlenen ECHO Klassik‘in sahiplerinden biri oldu. Salzburg’un ünlü konser salonu Mozarteum‘da gerçekleştirdiği altı cd’den oluşan ve Warner Music etiketiyle dünyada, Türkiye’de ise Ada Müzik etiketiyle yayınlayan Mozart Complete Piano Sonatas albüm kaydı ile, Echo Ödülleri Solo Albüm (17’nci ve 18’inci yüzyıl eserleri ve öncesi ) piyano kaydı kategorisinde ödül aldı.


Fazıl Say ayrıca kurucuları arasında yer aldığı, gençlerden oluşan Nâzım Hikmet Korosu’nun Sanat Direktörlüğü görevini sürdürmektedir.


Say’ın Akılla Bir Konuşmam oldu dışında; Uçak Notları ve Yalnızlık Kederi adında iki kitabı daha vardır.


Eserleri ve Katkıda Bulundukları


14 ADET
Suya Yazılan

Suya Yazılan


Fazıl Say
İnce Kapak
35,00 TL %29 24,85 TL
Akılla Bir Konuşmam Oldu

Akılla Bir Konuşmam Oldu


Fazıl Say
İnce Kapak
24,07 TL %22 18,77 TL
4 Şehir

4 Şehir


Fazıl Say
CD
Ada Müzik
26,90 TL %15 22,87 TL
Fazıl Say Debussy&Satie

Fazıl Say Debussy&Satie


Fazıl Say
CD
ACM Production
25,00 TL %25 18,75 TL
İlk Şarkılar

İlk Şarkılar


Fazıl Say
CD
Ada Müzik
25,00 TL %10 22,50 TL
Fazıl Say Güz Şarkıları Plak
KARGO BEDAVA

Fazıl Say Güz Şarkıları Plak


Fazıl Say
PLAK
Ada Müzik
139,00 TL %10 125,10 TL
Truva Sonatı

Truva Sonatı


Fazıl Say
CD
Ada Müzik
26,90 TL %20 21,52 TL
Nazım Oratoryosu

Nazım Oratoryosu


Fazıl Say
CD
Ada Müzik
- 19,90 TL
Yeni Şarkılar

Yeni Şarkılar


Fazıl Say
CD
Ada Müzik
25,00 TL %10 22,50 TL
Gershwin: Arrangements

Gershwin: Arrangements


Fazıl Say
CD
Warner Music
103,00 TL %15 87,55 TL
Mozart Complete Piano Sonates

Mozart Complete Piano Sonates


Fazıl Say
CD
Ada Müzik
72,90 TL %10 65,61 TL
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.