Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Filiz Özdem

Filiz Özdem (İstanbul, 19 Temmuz 1965) İtalyan Lisesi'nden mezun olduktan sonra İÜ Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nü bitirdi, aynı bölümde yüksek lisans programına devam etti.

Sanat Dünyamız, Cogito, Kitap-lık, 4. Kat, Varlık, Milliyet Sanat, Express, Atika, Aykırı, Edebiyatta Seçki, Edebiyat-Eleştiri, Evrensel Kültür, Şiir Oku, Eşik, Varoş, Cumhuriyet, Radikal, Pazartesi, Söz, Akşam-lık gibi dergi ve gazetelerde şiirleri, yazıları, yorumlayıcı sanat metinleri ve çevirileri yayımlandı.

Nobel'li Şairler Antolojisi'nde çevirileriyle (Haz: Eray Canberk, Oğlak Yayınları 2000), Yemek Kitabı-Tarih Halkbilim Edebiyat'ta (Derleyen Sabri Koz, Kitabevi Yayınları 2002) bir yazısıyla yer aldı.

Maltepe Sanat Galerisi, Milli Reasürans Sanat Galerisi ve Sevimce Sanat Galerisi yayınları tarafından yayımlanan, ressamlarla ilgili yirmiye yakın kataloğun metinlerini yazdı.

Uygarlıklar Kapısı Urfa (YKY 2002), Bitek Kent Balıkesir (YKY 2003), Sırtı Dağ, Yüzü Deniz: Mersin (YKY 2004), Taşın Belleği: Mardin (YKY 2005), Kars: 'Beyaz, Uykusuz, Uzakta' (YKY 2006) başlıklı şehir monografilerini hazırladı.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları


Kalenderiye

Kalenderiye


Gürsel Korat
İnce Kapak
13,89 TL %25 10,42 TL
Üç Öykü

Üç Öykü


Sabahattin Ali
İnce Kapak
10,00 TL %25 7,50 TL
Bilim ve Mutfak

Bilim ve Mutfak


Alberto...
İnce Kapak
11,11 TL %30 7,78 TL
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız