Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hakan Yılmaz Çebi

Aslen Trabzon, Sürmene nüfusuna kayıtlı olan 31.03.1968 tarihinde Zonguldak'ta doğdu. İlkokulu mistik birçok olaya şahitlik ettiği Rüzgarlımeşe İlkokulu'nda, ortaokulu ise (orta ikinci sınıfa kadar) Zonguldak Merkez Ortaokulu'nda okudu. Daha sonra babasının emekliliği nedeniyle ortaöğretimini Trabzon/Araklı Lisesi'nde tamamladı.

Üniversite tahsilini Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Halk Bilimi Bölümü'nden mezun olarak tamamlayan Çebi, daha üniversite tahsilinin ikinci sınıfında Zaman gazetesinin Ankara'daki merkezinde özel haberci olarak göreve başladı. İlk haberleri; 'Tartışmalı Mescid Açıldı', 'Iraklı Soydaşlarımız Vatandaşlık İstiyor', 'Bu Ocaklar Bediüzzamanlar'ın, İskilipli Atıf Hocaların Yetiştiği Ocaklar olacak!' haberleriyle dikkat çeken Çebi, Türk basınında örnekleri görülmeyen misyon gazeteciliğin de öncülerinden oldu. Daha sonra İhlas Haber Ajansı- TGRT, Vakit Gazetesi, Ayyıldız, Sağduyu, Ortadoğu gibi gazetelerde özel haberci, haber müdürü, yardımcı yönetmen, köşe yazarı gibi vasıflarla görev yapan Çebi, bir çok tanınmış firmada da Halkla İlişkiler görevini yürüttü.

Üniversite tahsili sırasında ve öncesinde bir çok birinci lig futbol kulübünün alt yapısında yer alan Çebi, Uzakdoğu savunma sporları, paraşüt ve su sporları eğitimleri de aldı.

Genç Şair Ödülü, Üniversitelerarası Kompozisyon Ödülü, Türk- İslam dünyasının birliğine ve kardeşliğine yaptığı hizmetlerden dolayı da stratejik kurumlar tarafından çeşitli ödüller alan Çebi, halen Almanya üzerinden yayın yapan MPL TV de, Hazır Kıta isimli tüm dünya gizli teşkilatlarının habis örtülü harplerini deşifre eden bir program hazırlamaktadır.

Rize'nin Hanedar sülalesinden Sevgi Hanım'la evli olan Gazeteci Yazar Hakan Yılmaz Çebi, Azra İrem ve Ahu Deniz isimli iki çocuk sahibi.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları


15 ADET
Kızıl Elma Şuuru

Kızıl Elma Şuuru


Hakan Yılmaz Çebi
İnce Kapak
20,37 TL %37 12,83 TL
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız