Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İsmet Bozdağ

1916 yılı Mart ayında Bursa'da doğdu. Orta tahsilini Bursa'da yaptı. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Gazetecilik Yüksek Okulu'nda tamamladı.

İlk şiirlerini şair Celal Sılay ile birlikte, 1934 yılında yayınlanan Üç Mum Yandı adlı kitapta topladı. Asıl kendisinin yakaladığı şiirleri 1943 yılında yayınlanan Gönderilmemiş Mektuplar adlı kitabında toplamıştır.

Bugüne kadar 32 kitap yayınlamış ve 11 kitabı da yayına hazır hale getirmiştir. Kitapları daha çok tarih felsefesi, sosyal antropoloji ve yakın tarih çalışmalarını yansıtır. Tarih felsefesi çalışmaları arasında bulunan, Sovyet Marksizmi, Çin Marksizmi ve Türkiye Gerçekleri ile İnsanlığın Son Çerçevesi-Üçüncü Çözüm ülke dışında da ilgi toplamış ve yabancı dillere çevrilmiştir. İngilizce, Arapça, Urduca ve Çince'de eser sahibidir.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları


10 ADET
Gazi ve Latife

Gazi ve Latife


İsmet Bozdağ
İnce Kapak
26,00 TL %22 20,28 TL
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız