Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mavisel Yener

1984'te Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. Şiir, öykü, masal, tiyatro oyunu, roman türlerinde pek çok eser verdi. Bugüne kadar yayımlanmış kırktan fazla çocuk kitabı var.

İki yıl süreyle Gazete Ege'de çocuk sayfası hazırladı. Haber Ekspres gazetesinin çocuk sayfasında köşe yazarlığı yaptı. Varlık, Virgül, Edebiyat Eleştiri gibi yazın dergilerinde öykü ve yazıları yayımlandı. TRT İzmir Radyosu'nda iki yıl süreyle "Mavi mektuplar" isimli yazın köşesini hazırladı, seslendirdi. 2007'de TRT İzmir Radyosu'nda "Mavi sözcükler" isimli köşeyi hazırlayıp sunmaya başladı. İki yazar arkadaşıyla (A. Akal, N.Yılmaz) birlikte kaleme aldığı Mor Gece Mavi Gün isimli çocuk oyunu Ankara Devlet Tiyatrosu'nda 2007 sezonunda sahnelendi. Edebiyatçılar Derneği, Yazarlar Sendikası, Dil Derneği ve P.E.N. Yazarlar Derneği'nin üyesidir.

Yazar, Genel merkezi İzmir'de olan AIDS ile Mücadele Derneği'nin yönetim kurulu üyesidir. Uyuşturucu ve AIDS konusunda eğitici eğitmeni olarak çalışmaktadır. Çocuk yazını alanında atölye eğitmenliği de yapıyor.

Mavisel Yener'in kitapları başka dillere de çevriliyor, dünya çocuklarıyla buluşuyor.

Aldığı Ödüller:
Yaşar Kültür ve Eğitim Vakfı'nın Yazı Ödülü (1978), Yeni Asır gazetesinin 'İçimizdeki Köşe Yazarları' Ödülü (1998), Evinden Kaçan Masal ile Tömer Anadili Masal Yarışması Ödülü (1999), Su Yeşili öyküsü ile Tömer Anadili 2000'e Öyküler Yarışması Ödülü (2000), Üşengeç adlı yapıtıyla Çocuk Mizah Öyküleri ödülü (2001), Samim Kocagöz Öykü Birincilik Ödülü (2002), Ömer Seyfettin Öykü Birincilik Ödülü (2002), Kayıp Seslerin İzinde romanıyla Çocuk romanı birincilik ödülü (2002), Mavi Zamanlar adlı yapıtıyla TUDEM edebiyat, Çocuk Romanı birincilik ödülünü (2003), Mavi Ay (Aytül Akal ile birlikte) ile Çocuk Edebiyatçıları Birliği Yılın Çocuk Şiiri Kitabı Ödülü(2004), İzmir'i Sevenler Platformu'nun, Başarılı ve Mücadeleci Türk Kadını Onur Ödülü (2004)'nü, Ocakçı Gözleri isimli öyküsüyle İşçi Öyküleri ödülü (2005).

Eserleri ve Katkıda Bulundukları


0 ADET
Aradığınız kritere uygun ürün bulunamadı.