Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Michael Moorcock

1939 yılında Mitcham, Surrey'de doğdu. Orta sınıfın biraz altında, sıradan bir ailenin çocuğuydu. Okulla arası pek iyi sayılmazdı ama gazeteci olmak istiyordu ve on yaşından itibaren fanzinler çıkarmaya başladı. On beş yaşına geldiğinde ise ilk öykülerini ve yazılarını satıyor, Soho kafelerinde gezinerek dönemin etkisiyle blues gitaristi olma yolunda ilerliyordu. Sonradan ünlü gitarist Peter Green'e (Fleetwood Mac grubundan) ilk akorları kendisinin öğrettiğini söyleyecekti. Çeşitli yerel blues gruplarında yarı profesyonel olarak çaldı. On yedi yaşına geldiğinde Edgar Rice Burroughs fanzini Tarzan Adventures'de editör konumuna yükselmişti. Kovulmasından sonra bir süre serbest gazetecilik ve Soho'da blues gitaristliği yaptı, ardından gitarını alarak Paris'e gitti.

Science Fantasy Magazine için Elric hikayeleri yazmaya başladı. Avrupa'da otostop yaparak gezindi, bir süre İsveç'te takıldı, sonra yeniden otostopla Paris'e döndü. Beş parasız olarak İngiltere'ye döndüğünde Beatles fırtınası başalmıştı. İsimlerini en az 82 kere değiştiren bir grupla asla yayınlanmayan bir demo albüm kaydetti.

1964 yılında New Worlds'ün editörü oluyordu ve BK ortamında çok önemli işler yapmaya başladı. 1967 yılında Behold The Man ile Nebula ödülü kazandı. Şiirleri, eleştirileri ve kısa öyküleri yayınlandı.BK'dan fantaziye, tarih ve mizaha kadar çok geniş bir yelpazede yazan Moorcock, en yaygın olan Melniboné'lu Elric dizisi ile tanınacaktı.

Pek başarılı olamasa da müzik ortamından bir türlü kopamıyordu. 70'lerin başlarında Hawkwind adlı rock grubuyla işbirliği yapmaya başladı. İsmini Moorcock'ın 'Hawkmoon' adlı bir karakterinden alan grup müziğinde BK temalarına yer verecekti. Bu grupla birlikte yaptığı çalışmaların yanında, bir süre Amerikalı grup Blue Öyster Cult'la söz ve kayıt çalışmaları da yaptı. 1981'de (1975'de kaydettiği) kendi solo albümü New World's Fair'i çıkardı.

Seksenden fazla kitabı yayınlanmış olan Moorcock, World Fantasy Ödülü, Nebula Ödülü, August Derleth Ödülü, Guardian Fiction Ödülü ve British Fantasy Ödülü gibi çeşitli ödüller kazandı. Teksas'ta yaşıyor ve yazmayı sürdürüyor.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları


7 ADET
İşte İnsan

İşte İnsan


Michael Moorcock
İnce Kapak
16,00 TL %30 11,20 TL
İşte O Adam

İşte O Adam


Michael Moorcock
İnce Kapak
18,52 TL %22 14,45 TL
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız