Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Olcay Kolçak

Olcay Kolçak İstanbul'da doğdu. İlk, orta lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. İstanbul Kız Lisesi'nden sonra Çapa Eğitim Enstitüsü Edebiyat Bölümü'nü, Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü'nü ve Eshkişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdi.

Uzun yıllar Anadolu'da ve İstanbul'da, seçkin lise ve kolejlerde edebiyat ve müzik öğretmenliği yaptı. Öğretmenliğe paralel olarak on yıl İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde misafir sanatçı olarak çalıştı. Dört yıl Adile Sultan Kasrı'nda Kültür Müdürlüğü yaptı. Adile Sultan ile ilgili çalışmasını bu tarihi mekânda hazırladı.

Halen emekli olan yazar edebiyat, müzik ve tarih araştırmaları üzerine; Ses Eğitimi Ve Şarkı Sanatı, Divan Edebiyatının Sırları, Müziği Öğreniyoruz, Türkiye'de İlk Konservatuar Muzıka-ı Hümayın, Bir Uzakdoğu Potporisi, Pembe Tafta Elbise, adlı telif eserlerini yayına hazırladı.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları


8 ADET
A. Adnan Saygun

A. Adnan Saygun


Kolektif
İnce Kapak
11,11 TL %25 8,33 TL
Cemal Reşit Rey

Cemal Reşit Rey


Olcay Kolçak
İnce Kapak
11,11 TL %25 8,33 TL
Ulvi Cemal Erkin

Ulvi Cemal Erkin


Olcay Kolçak
İnce Kapak
11,11 TL %25 8,33 TL
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız