Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk 29 Ocak 1962’de Sulechov’da Polonya’da doğdu. Edebiyat kariyerine başlamadan önce Varşova Üniversitesi’nde psikolog olarak çalışan yazar Carl Jung üzerine çalışmalar yapmıştır.

Polonya’nın en başarılı yazarlarından biri olarak görülen Tokarczuk eserleri ile Polonya’da ve Polonya dışında birçok ödüle layık görülmüştür. 2008 yılında Polonya’da verilen en önemli edebiyat ödülü olan Nike’ye sahip olan Tokarczuk 2004 yılından bu yana Polonya’da Polonya Yeşiller Partisi üyeliğini yapmaktadır.

Olga Tokarczuk-Edebiyat eleştirmenlerince, en büyük çağdaş kadın yazarlardan birisi olarak kabul edilmektedir. Olağanüstü başarılı kitapları, okuyucuları tarafından heyecanla okunur. Pek çok edebiyat ödülü almaya layık bulunmuş olan Tokarczuk,  “Çok Eskiler ve Diğer Zamanlar”, “Gündüzün Evi Gecenin Evi”, “Son Öyküler”gibi bestseller kitapların da yazarıdır.

2018 Nobel Edebiyat Ödülü Polonyalı yazar Olga Tokarczuk'a verildi.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları


4 ADET
Koşucular

Koşucular


Olga Tokarczuk
İnce Kapak
42,00 TL %35 27,30 TL
Flights

Flights


Olga Tokarczuk
İnce Kapak
136,00 TL %40 81,11 TL
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.