Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Toby Litt

Toby Litt, 1968'de İngiltere'nin Ampthill kasabasında doğdu. Çocukluğu ve gençliği Bedford'da geçti. Oxford'da okudu, East Anglia Üniversitesi'nde 'Yaratıcı Yazarlık' eğitimi aldı. İlk kitabı, kısa hikayelerden oluşan Adventures in Capitalism 1996 yılında yayınlandı. Bir İngiliz Yol Romanı alt başlıklı, Beat kuşağını anlattığı Beatniks ise yazarın ilk romanıdır. 1997'de yayınlanan Beatniks'i, 2000 yıllında Corpsing ve 2001 yılında Deadkidsongs izledi. Eserlerine, isimlerini alfabetik sırayla veren Toby Litt, 2002 yılında Exhibitionism ve 2003 yılında da Finding Myself'i yayınladı. Birçok edebiyat dergisinde hikaye ve denemeleri yayınlanan Litt ayrıca Henry James'in The Outcry isimli eserinin editörlüğünü de yapmıştır.

The Guardian ödüllerinin jürisinde yer alan Toby Litt, İngiltere'de on yılda bir açıklanan, ülkenin en başarılı yazarlarının yer aldığı Granta 2003 listesine seçildi. İngiltere'de kitapları yok satan Litt'in ilk romanı olan Beatnikler yine plan b yayınları tarafından Türkçe'ye kazandırılmıştı. Hem Beatnikler hem Oyunbozan (Corpsing) filme uyarlanıyor. Oyunbozan yazarın ikinci romanı.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları


2 ADET
Beatnikler

Beatnikler


Toby Litt
İnce Kapak
18,52 TL %22 14,45 TL
Oyunbozan

Oyunbozan


Toby Litt
İnce Kapak
25,46 TL %22 19,86 TL
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.