Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yılmaz Karakoyunlu

Öğretmen bir anne ve avukat bir babanın oğlu olarak İstanbul’da doğan (1936) Yılmaz Karakoyunlu, liseyi Diyarbakır’da okudu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdikten sonra (1960) bir bankada müfettiş yardımcısı olarak çalışmaya başladı. 1963’te müfettiş oldu ve üç yıl sonra Devlet Planlama Teşkilatı’na girdi. Lisansüstü öğrenimi için ABD’ye gönderildi (1969), doktorasını İstanbul Üniversitesi’nde tamamladı. Sabancı Holding’de, Kanal D televizyonunda ve Tekstilbank’ta çalıştı. Daha sonra Anavatan Partisi’nden İstanbul milletvekili olarak TBMM’ye girdi. Tiyatro Yazarları Derneği üyesi olan Karakoyunlu, 'Sabah' gazetesinde köşe yazıları da yazdı.
İlk romanı 'Salkım Hanım'ın Taneleri'nde İkinci Dünya Savaşı sırasında İstanbul’daki ticaret sermayesinin el değiştirmesini ve bu süreçteki ahlakî ve kültürel yozlaşma ile Varlık Vergisi uygulamalarıyla güç duruma düşen azınlıkların dramını işledi. 'Üç Aliler Divanı', Atatürk’e yapılan suikastı ve Cumhuriyet'in kurucu kadrolarıyla İttihatçılar arasındaki hesaplaşmayı, 'Güz Sancısı'nda ise İstanbul’da 1955 yılında yaşanan 6-7 Eylül Olayları’nı romanlaştırdı.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları


14 ADET
Güz Sancısı

Güz Sancısı


Yılmaz Karakoyunlu
İnce Kapak
25,00 TL %27 18,25 TL
Salkim Hanim"in Taneleri

Salkim Hanim"in Taneleri


Tomris Giritoğlu
DVD
HORIZON...
19,99 TL %15 16,99 TL
Rubailer

Rubailer


Yılmaz Karakoyunlu
İnce Kapak
13,89 TL %25 10,42 TL
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız