Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Aklımdan Başka Silahım Yok Ki!
Aklımdan Başka Silahım Yok Ki!

Aklımdan Başka Silahım Yok Ki!

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kemal Gürüz
Yayınevi : Ka Kitap
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789786022304 | Format : Epub

Aklımdan Başka Silahım Yok Ki! E-Kitap Açıklaması

TÜBİTAK ve YÖK gibi ülkemizin eğitim ve araştırma dünyalarının kaderini elinde tutan iki kuruma başkanlık yapmış ve her iki başkanlığı döneminde de bu kurumları tarihlerinde gördükleri en yüksek kalite düzeyine ulaştırmış olan Prof. Dr. Kemâl Gürüz, bu hizmetinin karşılığını iftiralar dizisi sonunda kendisinin bir yıldan fazla süren hapis hayatına mahkûm edilmesiyle görmüştü! Aklı ve bilgisi yetersiz Türkiye, karşısına çıkan Kemâl Gürüz gibi bir fırsatı değerlendirememiştir.

Gürüz hapisteyken bir bilim insanının yapacağını yaptı: Hâtıralarını yazdı. Elinizdeki eser, ülkemizin şu anda içinden geçmekte olduğu kapkara günlerin nedenlerinin bir kısmını içermektedir. Kitap, Türkiye'nin 1990'dan sonraki eğitim ve araştırma yaşamında çok önemli rol oynamış bir bilim adamının bu dönemde yaptıklarının anlatımı, bunların bir değerlendirmesi ve aynı zamanda yakın tarihimizin bazı kısımlarının bir panoramasıdır.
(Tanıtım Bülteninden)

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 504

Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 416

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Ka Kitap


Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.