Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bitişler Başlangıçlar
Bitişler Başlangıçlar

Bitişler Başlangıçlar

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Cemil Ertem
Yayınevi : Etkileşim
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 9786051315904 | Format : Epub

Bitişler Başlangıçlar E-Kitap Açıklaması

Öyle bir döneme giriyoruz ki, tarih boyunca bilgiyi üretip yönetenler, artık imtiyazlarını kaybediyorlar. Teknolojideki devlet tekelinin kırılması sayesinde başta Orta Doğu olmak üzere, bugüne kadar ulus devletlerin hakim olduğu topraklara siyasî küreselleşmenin dalgası varmış durumda... Şimdiye kadar uyuyan ya da baskıcı rejimlerin zorla yönlendirdiği dinamikler, dönüştürücü demokrasinin örnekleri olarak yeniden yapılanıyor.

İktisatçı Cemil Ertem, bütün bu süreçlerin nasıl başladığı, hangi aşamalardan geçerek bize bugünkü manzarayı gösterdiği üzerine önemli tespitlerde bulunuyor elinizdeki kitabında. Sanayi devrimiyle başlayan 250 yıllık sürecin bugün neden yıkıldığını ve yerine neyin geleceğini iktisat biliminin verilerini sosyoloji ve tarihin bakış açısıyla buluşturarak irdeliyor.

Bitişler Başlangıçlar, "Dünyanın dönüşümünü Türkiye'nin değişimi"yle birlikte ele alan özgün bir eser.
Büyük bir dönüşümün tam ortasında, tarihin ve değişimin öznesi olmak isteyen herkesin bu kitaptan alacağı çok şey var...

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2011

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 295

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Etkileşim


Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.