Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bugünün Tasavvufu-Tasavvufa Giriş
Bugünün Tasavvufu-Tasavvufa Giriş

Bugünün Tasavvufu-Tasavvufa Giriş

9/10 - 17 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Doğan Novus
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 9786050958737 | Format : Epub

Bugünün Tasavvufu-Tasavvufa Giriş E-Kitap Açıklaması

Tasavvuf, diri bir gelenektir. Her daim tazedir. Her devirde temsilcileri tarafından o devre uygun olarak aktarılır. Bu nedenle de insanlar üzerinde gerçek dönüşümler yaratır. Ancak zaman değiştikçe, yaşam ve insan da değişir. Bu değişimle birlikte rahatsızlıklar, şikâyetler ve sıkıntılar da değişir. Birliktelikler, ev yaşamı, iş yaşamı, sosyal yaşam, hayatın ritmi ve zihnin temel durumları da değişir. Bunlarla birlikte, gerçekleşmesi zorunlu bir değişim daha vardır: Değişen yaşama, değişen insana ve onun değişen sıkıntılarına verilecek ilacın da değişimi. Elbette özü sabit tutularak... Bugünün Tasavvufu; ağır tasavvuf kitapları ile hafif romanlar arasında kalan ve onu bulunduğu yerden alıp dengeli bir şekilde karşıya geçirecek köprünün arayışında olanların talebiyle yazılmıştır. Bugünün insanı için; bugünün yaşantısı, bugünün dili, bugünün örnekleri ve bugünün kavramları kullanılarak oluşturulmuştur. Hakikat, varoluştaki hiçbir zerreyi dışında bırakmaz. Ancak insanın Hakikat Yolu’nu bulması, ruhunu doyurması ve O’na yaklaşabilmesi için ilk şart “sorgulamak”tan geçer. Yani ilk emrin hayata geçirilmesi: Oku... Bu kitap, Hakikat Okyanusu’na önce kıyıdan bakmak, sonra sahillerinde dolaşmak, kendini hazır hissettiğinde ağır ağır içine girmek ve dilediği zaman da derinleşmek isteyenler için bugünün ruhuna uyumlu bir köprü olmak üzere yazılmıştır. İnsanın en büyük macerası “kendini bilme macerası”dır. Ve bu maceraya girenin yaşamı, bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır...

(Tanıtım Bülteninden)


Yorumlar 7
TÜM YORUMLARI GÖSTER
Bir kitaptan kaçmak... Son Yorum

Okumaya başladığına neden bu kitabı okuyorum sorusuna cevap verilmeli. içimdeki fırtınalar, karanlıklar o kadar fazla ki kalbim karanlığa gömülü hala beyaz kalan o küçük noktadan kendime ve rabbime tutunmaya onun kulu olmaya çalışıyorum. ama bir paradoksun içindeyim, bağımlılıklarım bitmeden bu yolda yürüneceğini sanmıyorum ama rabbimden beni affeylemesi bu yolun hikmeti ile bu bağımlılıkları bırakacağıma inanıyorum. İnşallah beşer halden kurtulup, asıl olduğu varlığa yani insan olma yolunda, rabbim nasip eyler.

08.06.2021

Bir Kitaptan Kaçmak...

Ufacık bir idrak halinin büründürdüğü ruh hali dayanılmaz, bir anda tüm dinçliğiniz gidiyor ve uyku haline bürünür oluyorsunuz. Kitabın sonlarına doğru daha da sertleşiyor yazarda bir o kadar sert çünkü yüzümüze o kadar güzel bir şekilde vuruyor ki bizi yani beşeri o sert gerçeklik ile nefislerimiz ne olduğunu şaşırıyor, o kadar şaşırıyor ki içimizde ki asıl insana kadar ulaşıyor yani hiç bir şekilde gerçeklere bahaneler uyduramıyor :D 1 ayı geçicek hale bitiremedim sebebi kaçıyorum bazen o sert gerçeklikleri kaldıramıyorum tabii nefsimde buna karşı bir şey yapamayıp hemen oradan kaçıyor bende yine peşinden sürükleniyorum.

08.06.2021

Bir Kitaptan Kaçmak.

Selamün Aleyküm, Kitabı daha bitirmeden bu yorumu yapıyorum çünkü şahsi olarak benim okumakta en zorlandığım kitap olabilir. Durum insanın kendisi için doğrusunu bildiği ama bunu eyleme dökemediği ve onun verdiği hissiyat korkunç. Kitapta zaten bunu anlatmakta ama öyle bir şey oluyor ki kitapla sanki diyolag halindeymiş gibi sana ne olacağını nasıl bir hale bürüneceğini söylüyor. Neye karşı bunu sana söylüyor çünkü bazı metinlerde, yıllardır bildiğiniz kendiniz, kişiliğiniz, çevreniz, benliğinizin... Yani İnsanın kendini tanıdığını sanması ama aslında evrendeki sonsuz varlığın, bilginin, madenin bilinmezliği kadar, kendi benliğimize karşı uzak ve bilinmeziz.

08.06.2021

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.