Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Büyülü Gerçeklik

Büyülü Gerçeklik

Büyülü Gerçeklik

Yazar: Bahar Ozturk
Yayınevi : B
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 1230003886946 | Format : Epub

Bazı çocuklar aileleri ile mutlu olmaz ve mutluluğu dışarıda arar, dışarıda da bulamayınca kendi kendilerini mutlu etmeyi öğrenirler. Bu bir hayatta kalma yoludur ve bu yolu bulamayan çocuklar ölür.

Büyülü Gerçeklik, İstanbul'da başlayan, Lizbon'da devam eden bir arayış romanı. 22 yaşındaki Dora ve Arda'nın birbirinden farklı ama bir o kadar da aynı olan arayış hikayesi. Buldukları şey büyülü gerçeklik, bir diğer ifadeyle gerçeğin büyüsü...Gerçek her zaman güzeldir ve büyüler ama önce gerçeğe açılan kapıyı aralamak gerek. Her iki genç de farklı yöntemlerle kapıyı açıyorlar. Dora kendine has bir yoldan, Arda ise kimyevi mistik denilen deneysel bir yoldan.

Romanda sıradan hayatın ötesine geçip gerçeğin peşine düşen iki genç, ihtimallere açık, korkusuz ve en önemlisi aradıkları şeyin adını bilmeden gerçeğin büyüsüne tanık oluyor.

Dora insanları "anlama" yeteneği ile doğmuş bir kız ya da belki doğuştan olmasa da tuhaf ailesinde ayakta kalabilmek için geliştirdiği bir yetenek. Babası bir akıl hastanesine düşüyor, annesi kocasını aldattığı adamla Bodrum'a yerleşiyor ve Dora da Lizbon'a gitmeye karar veriyor. Kendisine sorulan neden sorusuna şöyle cevap verir:

-Neden Portekiz?
-Dillerini, kültürlerini, yemeklerini, kısaca hiçbir şeylerini bilmediğim bir ülkede olmak istedim. Bir süre insanları anlamak istemiyorum.
-Türkleri çok mu iyi anlıyorsun.
-Maalesef.
-Çok iddialı bir yanıt... Peki ya beni?
-Sanırım evet.

Arda, Dora'nın çocukken edinebildiği tek arkadaşı. Arda Dora'ya gizli bir hayranlık duyuyor ama onu kaybetmemek için sessiz kalmayı tercih ediyor. Dora ise Arda'ya ne hissedebileceğini bile bilmiyor. Tam kızarmamış bir domatesin salçalık mı yoksa söğüş mü yeneceğini bilememesi gibi.

İstanbul'un ve Lizbon'un gerçek mekanlarında geçen ilham verici bir hikaye...


x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.