Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dinle
Dinle

Dinle

10/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Nefes Yayıncılık
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 9786055902612 | Format : Epub

Dinle E-Kitap Açıklaması

Hz. Mevlânâ, Mesnevî’ye “Dinle” diye başlamıştır. Bütün âleme “Dinle” diye seslenen Hz. Mevlânâ’nın sözlerinin menbaı ise “Oku” diye başlayan Kur’ân-ı Kerîm’dir. Cemâlnur Sargut’un radyo konuşmalarından derlenen bu kitap, Mesnevî’yi Cemâlnur Sargut’un kendine has üslûbundan dinlemek isteyenler için bir rehber niteliğindedir.

“İblis neden İblis olmuştur?”

“Miraca yükselme biz insanlar için nasıl olacaktır?”

“Haccın içindeki kurban kesmenin mânâsı nedir?”

“Nefsin terbiyesinde nasıl bir yol izlenmelidir?”

“Cemâl ve celâlle terbiye nasıl olur?” gibi soruların cevaplarını da bulacağınız bu eserde tasavvuf, edep, kaza-kader, tevhid, namaz, hac ve kurban konuları hem zâhirî hem de bâtınî yönleriyle açıklanmıştır.

“Cenneti dünyada bulmanın yolu tasavvufî terbiyeden geçer. Gerçek cennet olan huzur ve mutluluk, aynı terbiyenin sonucu olarak hürriyete kavuşmakla neticelenir. Bu bakış açısından tasavvuf, insanın insanlığını bulma yoludur vesselâm.”

Cemâlnur Sargut

(Tanıtım Bülteninden)


Yorumlar 2
Tasavvuf 'un özü

Kitabı okmadan önce Cemalnur Sargut hanımefendiyi çok kez dinlemiştim.Çok etkilendim.İnanılmaz tatlı dilli ve sohbeti çok dolu bir hanımefendi.Önce kendisini dinleyin sonra DİNLE kitabını okuyun. Ey İNSAN ile devam edip tüm kitaplarını okumak istiyorum.

09.11.2012

Başucu

harika bir kitap...terapi vazifesi görüyor diyebilirim..insan ne kadar bilse de bazı şeyleri birilerinin hatırlatması gerekiyormuş diye düşündürüyor insanı. Hele de böyle bir sohbet tarzıyla olunca..almayı düşünenler, düşünmekle vakit kaybetmesin derim!

23.07.2012

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.