Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Doğu Akdeniz ve Türkiye'nin Hakları
Doğu Akdeniz ve Türkiye'nin Hakları

Doğu Akdeniz ve Türkiye'nin Hakları

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Kolektif
Yayınevi : Seta Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 9786257040464 | Format : Epub

Doğu Akdeniz ve Türkiye'nin Hakları E-Kitap Açıklaması

Burhanettin Duran, Kemal İnat, Muhittin Ataman, Mehmet Çağatay Güler, İsmail Ediz, Melih Yıldız, Nurşin Ateşoğlu Güney, Menderes Kurt, Talha İsmail Duman, Meryem İlayda Atlas, Deniz İstikbal, Furkan Polat, Yunus Furuncu, İsmail Kavaz, Erdal Tanas Karagöl, Büşra Zeynep Özdemir, Nasıh Sarp Ergüven, Yücel Acer, Mehmet Dalar, Mustafa Başkara, İslam Safa Kaya

Türk dış politikasında ve küresel siyasette giderek önemli gündem konularından biri haline gelen Doğu Akdeniz meselesinde kapsamlı bir çalışma yapma ihtiyacı elinizdeki kitabı ortaya çıkardı. Konunun hukuksal, ekonomik ve siyasal boyutlarını derinlemesine analiz eden makaleler alanlarında uzman yazarlar tarafından kaleme alındı. Yazılarda Türkiye’nin Doğu Akdeniz politikasının yanında diğer bölge ülkeleri ile küresel aktörlerin bölge sorunlarına yönelik politikaları incelenirken özellikle deniz hukuku açısından bölgedeki deniz yetki alanlarının paylaşımı meselesi detaylı bir şekilde analiz edildi.
Doğu Akdeniz gündemdeki yerini uzun süre koruyacak. Bu konuyla ilgili tartışmalı birçok hususa ışık tutan elinizdeki kitap alana dair çalışmalar için başvuru kaynağı olmanın yanında güncel siyaseti takip edenler için de yol göstericidir.

(Tanıtım Bülteninden)


Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.