Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dünya Edebiyatından En İyi 75 Öykü

Dünya Edebiyatından En İyi 75 Öykü

Dünya Edebiyatından En İyi 75 Öykü

Yazar: Halil Gökhan
Yayınevi : Kafekültür
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 1230004155294 | Format : Epub

Dünya Edebiyatı, insanı; bilimden ve siyasetten çok önce keşfetmiştir. Roman türünün kentsoylu kurumuna karşı öykü daha ayrıntıya, haneye, kişiye, ruha odaklar kalemini dünya edebiyatında.Tek başına öyküde yapıt yaşamını kuran yazarlar olabildiği gibi romancılığıyla yarışan öykücülükleri de ünlüdür çok dünya yazarının.

Bu antoloji Edgar Allan Poe'dan Franz Kafka'ya Dostoyevski'den Oscar Wilde'a... Virginia Woolf'tan Guy de Maupassant'a en iyi ve ünlü dünya yazarlarının seçilmiş öykülerinden oluşuyor.

Dünya öykü edebiyatı, antik örnekler ve epik sanat bir yana bırakılırsa çok da yaşlı değildir. Hemen hemen her ülke, dil ve kültürün edebiyatında modern anlamıyla öykü kendini en iyi örneklerle geliştirmiş ve aynı zamanda o dili ve kültürü de olgunlaştırmıştır. Romanlara, filmlere ya da şiirler konu olmuş, ilham vermiş bu yeni geleneğin en iyilerinden 75 örnek, onların devamına açılan bir kapıdır sadece herkes için...


x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.