Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dünya Nasıl Yönetilmeli
Dünya Nasıl Yönetilmeli

Dünya Nasıl Yönetilmeli

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Parag Khanna
Yayınevi : Destek Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789785871590 | Format : Epub

Dünya Nasıl Yönetilmeli E-Kitap Açıklaması

Neo-con'ların yeni yüzü olan Parag Khanna'dan, bölgemiz ve dünya hakkında çok çarpıcı tahliller…
"Bugün İslam 7. ve 8. yüzyıllardaki hızıyla yayılmaktadır. İslam Mısır ve Lübnan gibi ülkelerde siyasi ve sosyal amaçlar taşımaktadır. Bu ülkelerde Hizbullah ve Müslüman Kardeşler Örgütü hem cemaat hem de siyasi partiler olarak çalışmaktadırlar."
"Bazı ekonomistlere göre mali krizi en kolay atlatacak gruplar Müslüman, Katolik ve Yahudiler gibi nüfus artış oranları yüksek, cemaat içi finansman ve üyeleri arası karşılıklı güvenin yüksek olduğu toplumlar olacaktır."
"Sivil Toplum Kuruluşları ve firmalar bulunduğumuz Modern Ortaçağda yeni bir sömürgecilik hareketi başlatmışlardır."
"Şu anki haritaların kaderimiz olması gerekmez. Dünya haritasındaki sınırlar düz veya kavisli olsalar da sabit değillerdir ve sürekli huzuru sağlamaktan acizdirler. Hatta sınırlar çoğunlukla huzursuzluk kaynaklarıdır. Arap dünyasının Irak'ta istikrara, Filistin haritasının yeniden çizilmesine ve bir zamanlar bölgeyi refah içinde yaşayan küresel geçiş haline getiren Osmanlı altyapısını tekrar kurmaya ihtiyacı vardır. "
"I. Dünya Savaşı sonrası yapılan Versay Anlaşması'nda Kürtlere bağımsız bir devlet sözü verildiyse de Kürtler bugün hâlâ vatansızdırlar."

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 264

Baskı Yılı: 2011

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 190

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Destek Yayınları


Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.