Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Evrim Kuramı ve Mekanizmaları
Evrim Kuramı ve Mekanizmaları

Evrim Kuramı ve Mekanizmaları

8/10 - 22 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789785980087 | Format : Epub

Evrim Kuramı ve Mekanizmaları E-Kitap Açıklaması

Çağrı Mert Bakırcı, ODTÜ mezunudur ve ABD'de Texas Tech Üniversitesi'nde Evrimsel Robotik ve Algoritmalar ile Biyolojiden Esinlenen Mühendislik üzerine doktora yapmaktadır. Eğitim hayatı boyunca akademik olarak robotik, yapay zekâ, evrimsel biyoloji, nörobiyoloji ve hayvan davranışları (etoloji) ile ilgilenmiştir. 2000 yılından beri bilimle ilgilenmektedir, 2004 yılından beri bilim yazarlığı yapmaktadır. 2008 yılında ODTÜ Makina ve İnovasyon Topluluğu'nu, 2010 yılında Evrim Ağacı'nı kurmuştur. Bakırcı, Evrim Ağacı ekibi ile Türkiye'nin dört bir yanında, liselerde ve üniversitelerde toplamda binlerce kişinin katılımıyla, halka açık eğitimler düzenlemiştir. Bakırcı, Evrim Ağacı projesi dahilinde, evrimagaci. org sitesinde 400'den fazla popüler bilim makalesi yazmıştır. Evrim Ağacı'nın Facebook sayfasında on binlerce okuru bulunmaktadır. Evrim Ağacı'nın yürüttüğü çalışmalar, 2012 yılında akademik bir oluşum olan Avrupa Evrimsel Biyoloji Cemiyeti (ESEB) tarafından desteklenmeye layık görülmüştür. Evrim Ağacı bünyesinde Bakırcı'nın geliştirdiği tüm projeler, Türkiye'de evrimsel biyolojinin bilimsel temellerinin halk tarafından kolayca anlaşılabilmesini ve konuyla ilgili süregelen yanlış anlaşılmaların düzeltilmesini hedeflemektedir.
(Tanıtım Bülteninden)

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 295

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Evrensel Basım Yayın


Yorumlar 2
Evrim nedir?

Evrim nedir? sorusuna verilmiş en yalın cevabı bu kitapta bula bilirsiniz.Teşekkürler çağrı.

15.10.2015

Bu yaşam görüşünde ihtişam var

evrimağacı sitesi olmasaydı sadece bu kitabı okumakla evrimi anlayamazdım.Bu kitap tamamlayıcı oldu benim için.Hayatım evrim geçirdi ve ben yıllardır aradığım içhuzuru bilimin ışığında gördüm.

20.07.2015

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.