Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Güz Kokulu Günahlar
Güz Kokulu Günahlar

Güz Kokulu Günahlar

5/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Hakan Yaman
Yayınevi : Doğan Kitap
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789785884033 | Format : Epub

Güz Kokulu Günahlar E-Kitap Açıklaması

Hakan Yaman yeni romanı Güz Kokulu Günahlar'da, okuru 1870'lerin İzmir'ine, bir grup İtalyan kökenli levantenin çıktığı sıra dışı yolculuğa ve bir günlüğün sayfaları arasına götürüyor. Osmanlı ‹mparatorluğu'nun çöküş belirtilerinin çok uzağındaki bu insanların aşk, kıskançlık, ihanet ve intikam duygularıyla dolu serüvenleri, Ege dekorunda geçen bir İtalyan operası gibi etkileyici bir üslup ve muhteşem bir kurguyla anlatılıyor.

"Tanrım! Arkasından kim bilir neler söylemişlerdi bu rezaleti duyan düşmanları. Sen öyle kurumla dolaş bakalım dünyaları ben yarattım diye Alfredo Vitelli, demişlerdi içlerinden.
Karını, en yakın dostun...
Aman Tanrım bu olamaz.
Rüya bu, kâbus…
Evet, bir kâbus bu…
Bu düşünceler beni boğacak. Kaç kişi biliyor acaba bu rezaleti? Kaç kişi?"

Yedi kutsal kilise, üç günahkâr insan ve bir kararsız kurşun…

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2011

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 209

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap


Yorumlar 5
TÜM YORUMLARI GÖSTER
Harika Bir Klasik daha...

Hakan Yaman'dan soluk soluga okunacak harika bir aşk romanı daha... Klasikler arasına girmeye aday.
Şiddetle tavsiye ediyorum.

27.06.2011

Mutlkaka Okuyun!

Hakan Yaman yeni romanında yine aşkı anlatıyor. Fakat bu defa zaman zaman önceki romanı  Fotoğraftaki Kadın’ı da aşan etkileyici bir anlatımla ve bambaşka bir kurguyla yapıyor bunu. Yazar bu romanıyla kendisini tekrar etmeyeceğinin de müjdesini veriyor bize. Mutlaka okuyun!

01.05.2011

Mutlu aşk var mıdır?

Bu aralar birine aşık mısınız? Birinden aşkınız yüzünden nefret ediyor musunuz? Birini aşkınız için aldatıyor musunuz? Aldatılıyor musunuz?

Hani bazı romanlar vardır, okuduktan sonra aradan ne kadar zaman geçerse geçsin unutmazsınız, unutamazsınız. Bir kere tanıştıktan sonra Aşk-ı Memnu’nun Bihter’i, Doktor Jivago’nun Lara Feodorovna’sı peşinizden gelmediler mi hep? Çünkü onların dertleri, tasaları, inançlarıyla düştükleri çelişkiler, hele de aşklarının o laftan anlamaz, acımasız dayatması evrenseldir. Güz Kokulu Günahlar öyle bir roman, yani evrensel.

Bu roman aşkın mekana, zamana ve sizin karşı koymanıza nasıl hiç aldırman bildiğini okuyuşunun romanı. Aşk, hele de yasak aşk, bir kere başınıza çorap örmeye karar vermesin. Sakin, henüz savaşın acısını tatmamış 19. yüzyılının İzmir’inde de, iç savaş sırasındaki Moskova’da da, Osmanlı’nın son dönemindeki Istanbul’da da gelir bulur sizi.

Bu roman ilk sayfasında son sayfasına kadar bizi insan yapan ama bir yandan da başımızı bin türlü belaya sokan en önemli duyguları inanilmaz bir dürüstlükle ve çok lezzetli bir edebiyatla anlatıyor. Ben çok sevdim.

21.04.2011

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.