Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hegel

Hegel

Hegel

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 9789755203096 | Format : Epub

Ülkemizdeki akademik düzeydeki felsefe çalışmaları çoğunlukla filozofları ve felsefi akımları inceleme, anlama ve takip etme çerçevesinde kaldığından, Avrupa felsefesi klasiklerindeki modernist ve avrupamerkezci sayıltılar gereken dikkati çekmemekte ya da yanlış anlaşılma kaygısı ile felsefi eleştirinin konusunu edilmemektedir.

Türkçede Afrika Felsefesi adlı kitabıyla tanınan felsefe profesörü Heinz Kimmerle, Kültürlerarası Felsefe Açısından Hegel adlı bu incelemesi ile Avrupa’da görece yeni ve marjinal olan bu türden bir okumanın bir örneğini vermekte. 1989’dan beri Kültürlerarası Felsefe Topluluğu’nun bilimsel kurul üyesi olan ve Avrupa dışı felsefe gelenekleri çalışmaları ile tanınan Kimmerle, esnek ve önyargısız bir felsefe tanımlaması ile farklı kültürlerin düşünce geleneklerini birbirlerine yaklaştırmaya ve Avrupa felsefi geleneğinin katı kültürmerkezciliğini aşmaya çalışmakta.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 


Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız