Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hermetik Bilge Pitagoras
Hermetik Bilge Pitagoras

Hermetik Bilge Pitagoras

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Hermes Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789785918684 | Format : Epub

Hermetik Bilge Pitagoras E-Kitap Açıklaması

ANTİK ÇAĞ HERMETİK BİLGESİ PİTAGORAS (İÖ 580-500)

Kadim Mısır mabet öğretisinin yetiştirdiği büyük Hermetik Eren!
Eski Mısır, Babil, Kalde ve Hint Bilgelerinin hikmetlerini Batı'ya taşıyan bu büyük ruh, filozofiyi kurarak insanları "içyüz aydınlanmaları"nı gerçekleştirmeleri için evrensel hakikate çağırmıştır. Onun hakikat yolunda olan bu ruhsal çağrısı aradan geçen 2600 yıla rağmen hâlen devam etmektedir!
O'nu, 'Sayıların Babası!' 'Tanrı'nın Oğlu!' 'O dedi' diye anarlardı.
O, kadim mabetlerde evrensel hakikat boyutlarına dair tüm öğrendiklerini kurduğu felsefe okulunda ahlâka dayalı yüksek bir disiplinle uygulayarak öğrencilerine aktarmış, batınî (ezoterik) aydınlanma felsefesinin gelişimine her yönden büyük bir katkı sağlamıştır.
Pitagoras'ın tüm derecelerdeki öğrencilerine öğrettiği en önemli öğreti, kişinin her gece kendi tanrısal özü olan 'VİCDÂNI' ile nefsen (ego) yüzleşmesidir! İşte bu gerçek, tüm kadim çağların mistik bilgeleri veya erenlerinin asla değişmeyen, evrensel ve çağdaş Tanrı öğretilerinin temelli değişmez temelidir.
Kadim erenlerin hakikat felsefesine göre Yüce Tanrı'ya 'arınarak yükselmenin yolu'; 'Vicdân'dan geçer! Çünkü vicdânın sesi, insandan konuşan tüm çağların, anların Tanrı'sı, Rabbidir!
"O"nun her dediğini yapan kişi sonunda arınır ve tanrısal değerlere ulaşarak evrensel hakikat boyutlarındaki yerini "Eren" olarak alır. Bu tanrısal veya ruhsal kazanım için bir yaşam yeterli gelmez, birçok yaşam gerekir! Her yaşamdaki çabalarımızla tanrısal uyanışımıza ruhen bir adım daha yaklaşırken, şu an yaşadığımız hayatı her yönüyle bir sonraki tanrısal organizasyon için yüksek bilinçle çok iyi değerlendirmeliyiz!
Tanrısal hakikati satın alacak sermaye, içimizden bize seslenen evrensel özümüz, yani diğer adıyla; 'Tanrısal Rûhumuz'dur...
Bu eserde Pitagoras'ın evrensel mistik öğretisinin 'Kutsal Kitaplar'la içyüzünde nasıl örtüştüğünü görecek, tüm çağlardaki mistik bilgelere ait tanrısal öğretilerin içyüzündeki değişmezliğine tanık olacaksınız.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 564

Baskı Yılı: 2010

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 499

Baskı Yılı: 2010

Dili: Türkçe
Yayınevi: Hermes Yayınları


Yorumlar 1
Müthiş bir içyüz eseri..


  Bu konularla ilgilenenlerin kütüphanesinde olması gereken bir başyapıt olmakla beraber bu konuda hiç kitap okumamış şanslılar! için de çok hızlı farkındalık artışı yaratacak bir bilgi seli. Yüzlerce kitaptan çıkarılacak bir sonsöz! Kitap sadece inanılmaz bir bilgi aktarımı sağlamakla kalmıyor, mevcut bilgilerin arasındaki bağlantıların kurulmasına, birleştirilmesine de katkıda bulunuyor. Bu eserde, sır niteliğindeki bilgilerin birçoğunun üzerindeki perdeler aralanmamış, kaldırılmıştır! Kime nasipse o okur, kime nasipse o anlar. Hemen veya sonra. Bu eserin, hem Hanif Dinimiz İslam’ın daha iyi anlaşılması, hem de dinler arası anlayışın, hoşgörünün gelişmesine, yani insanlığa yapacağı katkılar yönünden, ivedilikle yabancı dillere çevrilmesinde büyük fayda görüyorum. Sadece dinimizde olan, diğer Peygamberlere ve Kitaplara da inanma farzının bir açıklaması, bu kitapla açığa çıkıyor. Dünyanın diğer yerlerindeki insanlarda faydalanmalılar bu eserden. Yayınevine bu kitabı Türk okurlarına kazandırmağa vesile olması nedeniyle teşekkür ederiz. Ama bir sitemimiz ve bir de ricamız olacak bu arada naçizane düşüncem kitabın diğer baskılarına (aslında Malik İlyas beyin tüm eserlerine) " D İ Z İ N - İ N D E K S " eklenmesinde fayda vardır! Sadece dizin için bu kitap tekrar satın alınabilir. Böyle kitaplarda, modern kitapçılığın en önemli gereği olan “dizin” olması gerekmektedir. Dizin ek fasikül olarak da çıkartılabilir diye düşünüyorum. Tekrar okuyacaklara ve yeni okuyacak olanlara naçizane tavsiyem, bir defter almaları ve not tutmalarıdır. Malik bey, ne mutlu sizlere… Hürmetlerimle

03.10.2012

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.