Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hz. Muhammed'in Hayatı

Hz. Muhammed'in Hayatı

Hz. Muhammed'in Hayatı

6/10 - 7 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Martin Lings
Yayınevi : İnsan Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789785875130 | Format : Epub


Hz. Muhammed'in Hayatı, çağdaş bir siyer eseridir. Çağdaş Müslüman yazarın taşıması gereken sorumluluk bilinciyle kaleme alınan bu değerli eser, köklü bir araştırmanın ürünü olması yanı sıra, yazarının bir edib oluşuyla kazandığı farklı bir niteliğe de sahiptir.

Esere hakim olan üslup, bir taraftan rahat okunur ve anlaşılır olmayı hedeflerken, diğer taraftan konusunun gerektirdiği yoğunluğu rahatça sürdürebilmektedir. Kitabın anlatım üslubuyla kazandığı bu edebî değer, Arapça ilk kaynakları esas almasıyla kazandığı ilmî değerle birleşince kendisini emsallerinden ayıran temel nitelik, iddialı bir tarzda ortaya çıkmaktadır.

İngiliz asıllı Müslüman yazar Martin Lings (Ebû Bekir Sirâceddîn) üç yılını verdiği bu değerli araştırmasıyla, "siyer" ilimiyle uğraşan ciddi çevrelerin haklı takdirlerine mazhar olmuş ve eseri "S?RET ÖDÜLÜ"ne layık görülmüştür.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 504

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 343

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnsan Yayınları

Yorumlar 4

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Mutlaka okumalısın

Herkesin okuması gereken gerçekçi bir anlatıma sahip çok güzel bilgilerle dolu bir kitap ve ayrıca sıkıcı olmayan bir kitap.

17.02.2020

Çok özel bir kitap

Kitabı okurken hiç sıkılmadım, roman tadında ele alınan konular aydınlatırken,ayet ve hadisler çok derinden etkiliyor. Herkesin okuması gereken çok değerli ve özel bir kitap diye düşünüyorum...

28.08.2013

günümüz insanı için

Ayet ve hadislerle desteklenerek roman tarzında insanı sıkmayan güzel bir eser. Yalın ve tarafsız bir dille yazılmış olması da keyifli geliyor insana. Hz. Muhammed in hayatını ciddi anlamda bilmiyoruz bence, kitap bu eksiği tamamlamak için birebir derim...

23.07.2012

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.