Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hz. Muhammed'in Hayatı
Hz. Muhammed'in Hayatı

Hz. Muhammed'in Hayatı

6/10 - 11 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Martin Lings
Yayınevi : İnsan Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789785875130 | Format : Epub

Hz. Muhammed'in Hayatı E-Kitap Açıklaması


Hz. Muhammed'in Hayatı, çağdaş bir siyer eseridir. Çağdaş Müslüman yazarın taşıması gereken sorumluluk bilinciyle kaleme alınan bu değerli eser, köklü bir araştırmanın ürünü olması yanı sıra, yazarının bir edib oluşuyla kazandığı farklı bir niteliğe de sahiptir.

Esere hakim olan üslup, bir taraftan rahat okunur ve anlaşılır olmayı hedeflerken, diğer taraftan konusunun gerektirdiği yoğunluğu rahatça sürdürebilmektedir. Kitabın anlatım üslubuyla kazandığı bu edebî değer, Arapça ilk kaynakları esas almasıyla kazandığı ilmî değerle birleşince kendisini emsallerinden ayıran temel nitelik, iddialı bir tarzda ortaya çıkmaktadır.

İngiliz asıllı Müslüman yazar Martin Lings (Ebû Bekir Sirâceddîn) üç yılını verdiği bu değerli araştırmasıyla, "siyer" ilimiyle uğraşan ciddi çevrelerin haklı takdirlerine mazhar olmuş ve eseri "S?RET ÖDÜLÜ"ne layık görülmüştür.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 504

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 343

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnsan Yayınları

Yorumlar 6
TÜM YORUMLARI GÖSTER
Çok tavsiye olunur

Çok tavsiye üzerine aldım

29.12.2020

Okunmalı.

Akıcı bir dil ve objektif bir anlatıma sahip.

23.12.2020

Mutlaka okumalısın

Herkesin okuması gereken gerçekçi bir anlatıma sahip çok güzel bilgilerle dolu bir kitap ve ayrıca sıkıcı olmayan bir kitap.

17.02.2020

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.