Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kapak Kızı
Kapak Kızı

Kapak Kızı

8/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ayfer Tunç
Yayınevi : Can Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2790000684582 | Format : Epub

Kapak Kızı E-Kitap Açıklaması

Karlı bir kış günü, Ankara'dan İstanbul'a giden bir trenin yemek vagonu. Birbirini tanımayan üç kişi; bankacı Ersin, radyo programcısı Selda ve yemekli vagonun garsonu Bünyamin. Kapak Kızı, işte bu üç kişinin romanı. Ama aynı zamanda orada olmayan bir başkasının; bir dergide çıplak fotoğrafları yayınlanan Ayın Kızı Şebnem'in. Trenin saatlerce yolda kaldığı, bir yolcunun öldüğü bu uzun yolculukta, roman kahramanları, birbirleriyle, Şebnem'in fotoğrafları aracılığıyla yüzleşirler. Ancak bu zihinsel yüzleşme giderek kimin kimi yargıladığı belli olmayan bir hesaplaşmaya dönüşür. Ayfer Tunç, ilk kez 1992 yılında yayınladığı Kapak Kızı'nı 'zemin aynı zemin, inşa aynı inşa' olmak kaydıyla yeniden yazdı. Roman, bedensel çıplaklığı, kahramanlarını farklı nedenlerle sarsan bir travma olarak ele alıyor. Aile, hayat, aşk, kıskançlık, güzellik ve ahlak kavramlarını, alışılmış yorumların tuzağına düşmeden işliyor. Bunaltıdan ikiyüzlülüğe, anıların masumiyetinden yaşamın gerçeklerine uzanan soruların kuşattığı bu roman, aslında bütün soruları içeren tek bir soru soruyor: Kim daha çıplak?

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 193

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları


Yorumlar 3
Ortalama

Yeşil peri gecesinin ön okuması olarak almıştım beklentimi hiç karşılamadı doğrusu ayfer tunç okumayı severim ama konu biraz yavan geldi

05.01.2021

Güzel

Akıcı, sıkmayan güzel bir kitap tavsiye ederim. Ama devamı niteliğinde olan "Yeşil Peri Gecesi" çok çok daha güzel, bu kitaptan sonra mutlaka okuyun.

30.03.2016

Ortalama

Adına aldanıp da almayın. Çünkü bu adın sizde çağrıştırdığı şeyleri bulamazsınız kitapta. Kitap kolay okunuyor, Ayfer Tunç'un üslubu da fena sayılmaz fakat konu itibariyle vasat buldum..

05.01.2012

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.