Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kırılma Noktası
Kırılma Noktası

Kırılma Noktası

Yayınevi : Süleyman Turan
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 1230004753629 | Format : Epub

Kırılma Noktası E-Kitap Açıklaması

Demirel: "13 Eylül günü duran kan, 11 Eylül günü niye akıyordu? … Kanlar akıyordu, çünkü Sayın Evren'in Çankaya'ya çıkması gerekiyordu" demişti.

Emperyalizmin Kenan Evren ve 12 Eylül darbecilerine verdiği görevi yerine getirebilmek için koşulların olgunlaşması, ortamın elverişli olması, bunun için ise anarşi ve terörün yaygınlaşması, gemin azıya alınması gerekiyordu. Kenan Evren'in kendisi bu gerçeği, "Artık vatandaş öyle bir hale gelecekti ki, 'Lanet olsun, cumhuriyet geleceğine, ne gelirse gelsin, yeter ki sokağa rahat çıkalım, rahat gezelim, rahat ticaret yapalım' diyecekti," sözleriyle itiraf etmişti.

Bu süreç, 1 Mayıs 1977 katliamı ile başlamıştı. Başka bir deyişle, 1 MAYIS 1977 olayı, 12 Eylül 1980 darbesini hazırlayan gelişmelerin başlangıcıdır. Türk siyasal yaşamının "Kırılma Noktası"dır. Barış Yetkin bu kitabında yakın tarihimizin bu en karanlık noktasına ışık tutuyor.


x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.