Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kürt Coğrafyasında Göl ve Irmak Efsaneleri
Kürt Coğrafyasında Göl ve Irmak Efsaneleri

Kürt Coğrafyasında Göl ve Irmak Efsaneleri

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789785939894 | Format : Epub

Kürt Coğrafyasında Göl ve Irmak Efsaneleri E-Kitap Açıklaması

"Kürt Tarihi ve Kültürü" başlıklı dizimizin ikinci kitabında Kürt efsanelerine, özellikle de göl ve ırmak konulu efsanelere yer veriyoruz. Efsaneler, insanlığın gelişme ve keşif serüveni içinde zengin düş gücüyle yarattığı görkemli eserlerdir. Bu kitaptaki efsaneler de pek çok kültürün iç içe geçtiği, insanlığa ilk yerleşim alanı olmuş bu bölgenin dünyasını daha yakından tanımamızı sağlıyor.

Kürt coğrafyası, bir efsaneler diyarıdır. Neredeyse her gölün, her dağın, her ırmağın bir efsanesi vardır. Kitap, okuru Kürt coğrafyasında bir yolculuğu çıkarıyor. Her bir efsane, büyük bir efsanenin parçası olarak anlatılıyor. Bir öykü biterken bir başkası başlıyor. Kimi yerde, iki efsanenin buluşma noktasında denemeler de okuyoruz.

Dicle kıyısında başlayan yolculuk, Urfa göllerinde ateşe tanıklık ettikten sonra, Kereşdağın etekleri önünde ilerliyor. Göl göl, ırmak ırmak Munzur'a, Erzurum'a, Ağrı Dağına kadar uzanıyor. Dicle ile Fırat'ın birleşip ortak bir kükreyişle denizle buluştuğu yerde bittiğini sandığımız efsane bitmiyor. Kurtarılmayı bekleyen çilekeş annenin kanayan öyküsü hala tamamlanmayı bekliyor.

Format: epub32x32.png

Sayfa Sayısı: 144

Dili: Türkçe
Yayınevi: Evrensel Basım Yayın


x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.