Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Marie Antoinette

Marie Antoinette

Marie Antoinette

7/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Stefan Zweig
Yayınevi : Can Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2790000686375 | Format : Epub

Fransa Kralı XVI. Louis'nin karısı Marie Antoinette, uçarılığı, savurganlığı ve reform düşmanlığıyla halkın gözünde yoz soylu tipinin simgesi olmuş, Fransız Devrimi'nden sonra yaşamının geri kalan bölümünü Paris hapishanelerinde geçirmiş, 1793'te Devrim Mahkemesi'nce yargılanarak giyotinle idam edilmişti. Tarihsel karakterler üzerine benzersiz biyografileriyle tanınan Stefan Zweig, Marie Antoinette: Vasat Bir Karakterin Portresi'nde, nesnellikten çok sezgiye dayanan bir yaşamöyküsü sunuyor okurlara. Psikolojiye ve Freud'un öğretisine duyduğu ilgi sonucunda derin karakter incelemelerinde ustalaşan Zweig, Marie Antoinette'in efsanevi kişiliğine bir psikoloğun sezgi gücüyle yaklaşıyor. Fransa'nın son kraliçesinin kısacık yaşamı üstündeki esrar perdesini kaldırarak "zoraki bir kahramanlık trajedisi" anlatıyor. Türkçe'de ilk kez yayınlanan Marie Antoinette'i Tevfik Turan'ın çevirisiyle sunuyoruz.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 526

Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 520

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları


Yorumlar 2

Okunmalı

Biyografiden çok bir sanat eseri kesinlikle. Karakterler üzerinde yapılmış çok iyi bir analiz hayran kaldım. Okumanızı tavsiye ederim.

13.10.2014

Değerli bir eser

Kısacık ömrüne bir kraliçe olmanın hem en büyük lüksünü ve şatafatını hem de en büyük hüzün ve zorluklarını sığdırmış bir kadın. Yazar bu kitapta bu özel hayat hikayesini bence harika anlatmış. Kitabın müthiş bir araştırmanın eseri olduğu her sayfada kendini belli ediyor.

26.07.2011

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız