Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Mozart
Mozart

Mozart

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ahmet Say
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789785871132 | Format : Epub

Mozart E-Kitap Açıklaması

Avusturyalı besteci Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791), ünlü keman eğitimcisi Leopold Mozart'ın oğludur. Müzik tarihinin tanıdığı en büyük yeteneklerden, en yaratıcı ve üretken bestecilerden sayılan Mozart için, ünlü hümanist düşünür Albert Schweizer şöyle demiştir: "Bütün dâhiler göklere uzanır, Mozart ise gökten inmiştir."

Elinizdeki Mozart kitabında, bestecinin sanatçı kimliğine derinlik katan dünya görüşüyle ilgili değerlendirmeler bulacaksınız. Mozart'ın çeşitli yönlerini ele alan bu değerli yazılar toplamına bir çerçeve getirmek amacıyla ilk yazı, "Mozart'ın Yaşam Öyküsü": son yazı ise "Mozart'ın Eserlerinin Tam Listesi" başlıklarını taşıyor. Çerçeveyi ayrıca pekiştirmek için baştan ikinci yazı, "Mozart" başlığıyla bir piyanistimize bırakıldı. Aynı şekilde sondan ikinci yazı da tanınmış bir piyanist ve müzik bilincimiz olan Leyla Pamir'in Müzikte Geniş Soluklar adlı kitabının "Mozart" bölümünden alıntılandı.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2008

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2008

Dili: Türkçe
Yayınevi: Evrensel Basım Yayın


Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.