Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


New York Üçlemesi

New York Üçlemesi

New York Üçlemesi

9/10 - 7 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Paul Auster
Yayınevi : Can Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 9789750718748 | Format : Epub

Cam Kent, Hayaletler, Kilitli Oda

"Sanki Fanshawe son yazdıklarının benim bu konudaki bütün beklentilerimi altüst edeceğini biliyordu. Bunlar, pişmanlık duyan bir adamın sözleri değildi. Sorumu soruyla yanıtlamıştı, bu yüzden her şey çok açık kalmıştı, bitmemişti, yeniden başlayacaktı. İlk sözcükten sonra yolumu şaşırdım, o dakikadan sonra ancak el yordamıyla ilerleyebildim, karanlıkta tökezledim, benim için yazılmış bir kitap beni kör etmişti."

Çağdaş Amerikan edebiyatının en özgün yazarlarından Paul Auster'ın New York Üçlemesi, yazarın hayranlarının mutlaka okuması gereken üç kült kitabı birleştiriyor: Cam Kent, Hayaletler ve Kilitli Oda. Polisiye romanla postmodern kurmacanın bir harmanı olan ve kafkaesk bir üslupla örülen üçlemede yazar, okuru kilitli odalarda, geçmişte ve gelecekte, tuzaklı sokaklarda, çifte ve karanlık kişiliklerle donattığı kahramanlarının peşinde dolaştırırken, romanın her sayfasına dağıttığı ipuçlarına anlam vermeyi okura bırakıyor. Kahramanlarını, soyut ya da somut kilitli odalara sokarak özgürlüklerini ancak oradan kaçarak elde edebilecekleri bir dünya kuruyor. Sokuldukları kafesin sınırlarının nereye vardığını ancak kurtulunca anlayan kahramanlarına -ve okuruna- üzerlerindeki baskıdan kurtulma kapılarını açacak anahtarları da sunuyor. New York Üçlemesi, edilgen okur için yalnızca bir kilitli oda ya da aynalarla dolu birer koridor. Gerçek okur ise bu metnin, dünyayı başka bir açıdan göstererek ruhlarımızın çizgilerini yansıtan bir havuz olduğunu görecektir.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 368

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 281

Baskı Yılı: 2004

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları


Yorumlar 1

AYNI HİKAYE ÜÇ BAKIŞ

BİR TELEFONLA DEĞİŞEN HAYATLAR. KENDİNİ O ANA KAPTIRAN KARAKTERLER. KENDİNİ KARAKTERLER KAPTIRAN ORTAMLAR. NEWYORK SOKAKLARINI 3 AYRI BAKIŞLA GEZMEK VE PAUL AUSTER'IN KENDİNE ÖZ TARZINI HİSSETMEYE BAŞLAMAK İÇİN MÜKEMMEL BİR ÜÇLEME. BU ÜÇLEMEYİ SEVEN PAUL AUSTER'DEN ASLA VAZGEÇEMEYECEKTİR.

24.05.2012

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız