Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İnsanın Türeyişi
İnsanın Türeyişi

İnsanın Türeyişi

9/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789785980100 | Format : Epub

İnsanın Türeyişi E-Kitap Açıklaması

İnsanın Türeyişi, Charles Darwin'in ilk kez 1871 yılında basılan evrim kuramı hakkındaki kitabıdır. Kitap Darwin'in, 1859'da yayınlanan Türlerin Kökeni'nden sonra insanın evrimi kuramını konu edinen ikinci kapsamlı eseridir. Kitapta bir tür olarak insan, yani insanın bedensel ve zihinsel bakımdan öbür hayvanlarla evrimsel ilişkileri incelenmektedir.

Bu yapıtın başlıca ereği, birincisi, bütün öbür türler gibi insanın da kendinden önce yaşamış bir biçimden türeyip türemediğini; ikincisi, insanın gelişim yolunu; üçüncüsü, insan ırkları arasındaki farkların önemini incelemektedir.
(Tanıtım Bülteninden)

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 252

Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 238

Baskı Yılı: 2013

Dili: Türkçe
Yayınevi: Evrensel Basım Yayın


Yorumlar 2
İnsanın Kökeni

Darwin'i okumadan önce evrim teorisi hakkındaki bilgim; Darwin'in genel hatlarını çizdiği, yıllar boyunca bilimsel araştırmalarla birlikte teorinin geliştiği yönündeydi. Meğerse Darwin teorinin gelişmiş halini yıllar önce ortaya koymuş. Az da olsa nereden geldiğimizi merak ediyorsanız; Türlerin Kökeni ile birlikte okuduğunuz takdirde inanılmaz bir şekilde ufkunuzu açacak bir kitap. Türkçe çevirisi de oldukça başarılı.

23.06.2014

İnsanın Türeyişi' nin en iyi çevirisi.

İnsanın Türeyişi'nin orjinalinden yapılmış tam metin çevirisi. Evrim teorisiyle ilgilenenlere tavsiye edebileceğim en iyi çeviri. Konuya ve uzun ve karmaşık cümlelere alışkın olmayanlar metni okumakta zorlanabilir. Fakat Darwin'in dili böyle. Kitabı bir İngiliz okusa, o da zorlanır. Zaten zamanında da Darwin'i dilinden dolayı eleştirenler çok olmuş. Aynı zorluk Türkçede de var. Bence çevirmen işin üstesinden hakkıyla gelmiş.

29.12.2013

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.