Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Osmanlı'dan Günümüze Kimlik ve İdeoloji

Osmanlı'dan Günümüze Kimlik ve İdeoloji

Osmanlı'dan Günümüze Kimlik ve İdeoloji

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Timaş Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2790000727680 | Format : Epub

Dünya çapında tanınan önemli tarihçimiz Kemal Karpat’ın ikinci kitabı...Kimlik ve İdeoloji..., Türkiye’nin ideolojik serüveniyle ilgili makaleleri bir araya getiriyor. Karpat, Türkiye’nin modernleşme sürecinde kimlik oluşumlarının izlerini tarihte arayarak okura çok boyutlu bir politika ve tarih okuması sunuyor.
Türkiye’de demokrasinin gelişmesi ilk adım olarak her demokratik ülkede olduğu gibi siyasi partilerin kurulması, muhalefetin güven içindegelişmesi ve serbest bir seçim sisteminin yerleşmesi sayesinde olmuştur. Kitap, Türkiye’yi gerçek demokrasiye götürecek bir çaba ve arayış etrafında dönen siyasi, ideolojik ve kültürel olayları inceleyerek din, ırk, devlet, ulus, modernleşme ve gelenek gibi pek çok kavrama Osmanlı ve Türkiye bağlamında ışık tutuyor.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 368

Baskı Yılı: 2014

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 276

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Timaş Yayınları


Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız