Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Purple Palette for Murder

Purple Palette for Murder

Purple Palette for Murder

Yazar: R.J. Harlick
Yayınevi : Dundurn
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : İngilizce | Barkod : 9781459738676 | Format : Epub

With her husband under arrest for murder and Meg desperate to prove his innocence, she flies to Yellowknife, where a tangled web of family secrets and greed awaits her.

Meg Harris is forced to leave the sanctuary of Three Deer Point and fly to Yellowknife, where her stepdaughter lies near death and her husband is in jail for killing a man. Expecting to find Eric shouting his innocence, she instead finds him cowed and willing to do hard time. But Meg doesn’t believe he’s guilty.

Convinced that there’s more to the murder victim — and the attack on her stepdaughter — than the police think, Meg finds herself on a sordid trail of family secrets and greed, hoping she can prove her husband’s innocence. Fragments of an ancient embroidery lead her to a remote Dene hunting camp, where all is not what it seems.


x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız