Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Rothschild Para İmparatorluğu
Rothschild Para İmparatorluğu

Rothschild Para İmparatorluğu

7/10 - 14 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Destek Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789785889397 | Format : Epub

Rothschild Para İmparatorluğu E-Kitap Açıklaması

Kara para üzerine kurulu ‘Rothschild İmparatorluğu’ zaman içinde İngiliz ve Fransız Merkez bankaları ile Amerika’daki Federal Rezerv bankalarının sahibi olmuştur. Serveti dünya servetinin yarısı olarak tahmin edilen bu ailenin 1940 yılındaki serveti ABD GSMH’nın iki katı olmuştur.
Dünyada tek bir Yahudi imparatorluğu kurulması amacına çalışan aile, Waterloo Deniz Savaşı, Amerikan İç Savaşı, I. ve II. Dünya Savaşlarından büyük paralara kazanmış ve Rusya’da Bolşevik Devrimi’ni finanse etmiştir.

Bu kitap tarihçesi, serveti ve sahip olduğu kurumlar net bilinmeyen ailenin başlangıcından henüz Amerika’nın I. Dünya Savaşı’na katılmadığı 1940 yılına kadar olan olayları anlatmaktadır. Bu kitapta küreselleşme, AB, Birleşmiş Milletler, serbest pazar ekonomisi, çok partili demokrasi ve savaşların kimlere ve nasıl hizmet ettiğini okuyacaksınız.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 121

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Destek Yayınları


Yorumlar 2
Orlx

Okunması ve okutulması gereken bir kitap. Günümüz finans dünyasını anlamada önemli bir basamak.

14.02.2021

Baslik

Sızce aiayım mı ?! ₺

08.04.2015

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.