Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Simyacı

Simyacı

Simyacı

8/10 - 110 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Paulo Coelho
Yayınevi : Can Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | ISBN : 2789785884163 | Format : Epub

Simyacı, dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun üçüncü romanı. 1996 yılından bu yana Türkiye'de de çok okundu, çok sevildi, çok övüldü bu kitap. Bir büyük Doğu klasiği olan Mevlâna'nın ünlü Mesnevî'sinde yer alan bir küçük öyküden yola çıkarak yazılan bu roman, yüreğinde çocukluğunun çırpınışlarını taşıyan okurlar için bir "klasik" yapıt haline geldi.

Simyacı, İspanya'dan kalkıp Mısır piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago'nun masalsı yaşamının öyküsü. Ama aynı zamanda bir "nasihatnâme"; "Yazgına nasıl egemen olacaksın? Mutluluğunu nasıl kuracaksın?" gibi sorulara yanıt arayan bir yaşam ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen bu romanın, dünyanın dört bir yanında bunca sevilmesinin gizi, kuşkusuz bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor.

Simyacı'yı okumak, herkes daha uykudayken şafak vakti uyanıp, güneşin doğuşunu izlemeye benziyor.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 166

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları


Yorumlar 17

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Muhteşem

Paulo Coelho'nun tüm kitaplarını tereddütsüz okurum. Bu kitap da uzun zamandır okumak istediğim ve iyi ki de okumuşum dediğim kitap. Okumayı düşünenler hiç vakit kaybetmeden okuyun derim.

16.01.2017

Okunmalı

Okuduğunuz zaman vicdanınızı harekete geçirecek, ruhunuzu etkileyecek bir kitap. Kesinlikle okumalısınız.

30.10.2016

Olmazsa olmazlardan

Pek çok kavramın ne demek olduğunu öğreten tek gecede bitirdiğim nadir kitaplardan. İçinde geçen bazı cümleler vardır ki resmen hayat dersi gibidir, aklınızı kazınır. Bana birçok şey kattı bu kitap... Almayı düşünüp tereddütte kalanlar hemen en yakın kitabevine gitmeli..

26.07.2015