Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Simyacı

Simyacı

Simyacı

8/10 - 174 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Paulo Coelho
Yayınevi : Can Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | ISBN : 2789785884163 | Format : Epub

Simyacı, dünyaca ünlü Brezilyalı yazar Paulo Coelho'nun üçüncü romanı. 1996 yılından bu yana Türkiye'de de çok okundu, çok sevildi, çok övüldü bu kitap. Bir büyük Doğu klasiği olan Mevlâna'nın ünlü Mesnevî'sinde yer alan bir küçük öyküden yola çıkarak yazılan bu roman, yüreğinde çocukluğunun çırpınışlarını taşıyan okurlar için bir "klasik" yapıt haline geldi.

Simyacı, İspanya'dan kalkıp Mısır piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden Endülüslü çoban Santiago'nun masalsı yaşamının öyküsü. Ama aynı zamanda bir "nasihatnâme"; "Yazgına nasıl egemen olacaksın? Mutluluğunu nasıl kuracaksın?" gibi sorulara yanıt arayan bir yaşam ve ahlak kılavuzu. Mistik bir peri masalına benzeyen bu romanın, dünyanın dört bir yanında bunca sevilmesinin gizi, kuşkusuz bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor.

Simyacı'yı okumak, herkes daha uykudayken şafak vakti uyanıp, güneşin doğuşunu izlemeye benziyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 


Yorumlar 22

TÜM YORUMLARI GÖSTER
farklı olan ne var

bu kitabı okuyucu yorumlarını dikkate alıp çok dikkatle kelime kelime okudum inceledim bu kadar beğeni almış olmasını kitabı değerli yapan o şeyler ne ise bana denk gelmedi belkide ben bulamadım.beklentimi kesinlikle karşılamayan, hiçbir anında biraz sonra ne olacak dedirtmeyen, ya da anlatmak istediği verdiği öğüt benzeri şeylerle bildiklerimin ötesine geçemediğim ufkumu ötelemeyen bir kitap...( çok beğenen arkadaşlardan özür dilerim)

07.08.2018

Simyacı

Birçok kez okuduğum ve mutlaka okunması gereken bir eser

02.08.2018

Sürükleyici

Çerez niyetine tek solukta bitirebileceğiniz ve insanın ruhuna dokunun eşsiz bir yolculuk hikayesi.

28.07.2018